Džihád John

Džihád John? Náš nejlepší zaměstnanec, říká jeho bývalý šéf

Džihád John? Náš nejlepší zaměstnanec, říká jeho bývalý šéf
Zdroj: Sky news

Poté, co byla odhalena identita krvelačného islámského radikála s přezdívkou Džihád John, se začaly hrnout výpovědi lidí, kteří s ním přišli do kontaktu předtím, než se dal na kariéru profesionálního vraha. Teď se ozval jeho bývalý šéf.

Nemilosrdný kat zajatců Islámského státu se jmenuje Mohammed Emwazi a předtím, než se z něj stal Džihád John, žil normální život - studoval, bavil se a pracoval.

Jeden z jeho bývalých šéfů v rozhovoru pro britský The Guardian dokonce řekl, že tento v současné době šestadvacetiletý muž byl jeho "nejlepší zaměstnanec, jakého firma měla". Emwazi pro IT firmu v Kuvajtu, kde pobýval mezi roky 2009 a 2010, pracoval jako prodavač, a podle jeho šéfa "velmi dobře vycházel s lidmi" a povahově byl spíše klidný a slušný.

"Přišel do našich dveří a dal nám svůj životopis. Jak by se někdo tak klidný a tichý mohl stát tím zabijákem, kterého vídáme ve zprávách? Prostě není logické, že by to mohl být ten chlap," diví se bývalý šéf Džihád Johna. Emwazi firmu opustil náhle v dubnu roku 2010, když se rozhodl vrátit do Londýna, kam se s rodiči přestěhoval v roce 1994. 

Související obsah

Mohammad Emwazi je původem z Kuvajtu, ale od šesti let vyrůstal v Londýně. Má vystudovanou vysokou školu ve Westminsteru v oboru výpočetní techniky a programování a pochází z dobré rodiny. Emwazi měl podle bezpečnostních služeb do Sýrie odcestovat v roce 2012 a následně posílil řady vznikajícího Islámského státu.

pet, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz