únos

Islamisté unesli Čecha i Rakušana: Dalibor má dvě malé děti!

Islamisté unesli Čecha i Rakušana: Dalibor má dvě malé děti!
Zdroj: Isifa / Facebook

Osud Evropanů unesených v pátek v Libyi zůstává bohužel stále nejasný. Ale pomalu se začínají objevovat jejich příběhy. Jedním z unesených je i Dalibor, Rakušan z Lince.

Daliborovi S. je devětatřicet a doma na něj kromě manželky čeká i malá dcera a syn. Rodina trne hrůzou, stejně jako rodiny dalších unesených cizinců, o jejichž osudu se od pátečního nečekaného útoku na ropné pole v Libyi nic neví.


Dalibor S. má alespoň teoreticky výhodu v tom, že než se stal manažerem u těžařské společnosti VAOS (Value Added Oilfield Services), sloužil v rakouské armádě. A podle fotek na svém facebookovém profilu byl dokonce nasazený v "ostré" akci v Kosovu.


A že je každá výhoda vítaná - islamisté totiž na ropné vrty v Ghání zaútočili s obrovskou brutalitou, povraždili jedenáct strážných a pak jim dokonce uřezali hlavy.


Dalibor S. přitom týden před incidentem byl doma v Linci a trávil čas s rodinou. Pak se rozloučil a letěl zpátky do Libye koordinovat práci více než sta lidí ze třinácti zemí, píše portál oe24.at.

Podívejte se na reportáž TV Nova:

Podle Michaela Linharta, který vede rakouský krizový štáb, stojí za útokem na ropná pole stejná skupina teroristů, která před dvěma měsíci popravila 21 koptských křesťanů.


Rakouské úřady blízce spolupracují na záchraně s úřady českými. České ministerstvo zahraničí zatím ovšem příliš sdílné není.


"Pokud jde o totožnost uneseného českého občana, tak tu nebudeme nijak blíž specifikovat. A jediné informace budou z jednání krizového štábu," řekla TN.cz v pondělí dopoledne mluvčí resortu Michaela Lagronová.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Slzy Karla Gotta: Zemřel rakouský popový zpěvák Udo Jürgens

Martin Maxa jako Karel Gott. Popularita českého svalovce v Rakousku stoupá

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman zamítl vstup Čechů do ukrajinské armády

Prezident Miloš Zeman zamítl žádost 11 Čechů o vstup do ukrajinské armády. Důvodem pro zamítnutí byla zpráva ministerstva obrany, které prezidentovi nedoporučilo povolit těmto Čechům odchod. Zeman už dříve povolil vstup do ukrajinských ozbrojených sil 103 Čechům. Zdůraznil však, že není možné udělit plošné povolení.

Krátká zpráva

Vznik nového stanového městečka

V Praze vznikne nové stanové městečko pro uprchlíky z Ukrajiny s kapacitou pro 150 lidí. Vznik městečka naplánoval pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) spolu s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN). Městečko má vyrůst na zasíťovaném pozemku České pošty v Malešicích. První uprchlíci se tam budou stěhovat 31. května.

Píše se na Deník.cz