Trojčata

Děti jsou skutečná trojčata, i když je dělí dvouletý věkový rozdíl

Děti jsou skutečná trojčata, i když je dělí dvouletý věkový rozdíl
Zdroj: isifa.com

Ethan, Isabel a Arthur Prestonovi jsou trojčata, jenže ne jen tak ledajaká. Ačkoli byli všichni počati ve stejnou dobu, Ethan se narodil o dva roky dřív, než jeho sourozenci. Za tato zázračná trojčata vděčí rodiče umělému oplodnění.

"Jsou to naše tři malé zázraky," popisuje svoje pocity matka Katie. S manželem Matthewem, kterému je stejně jako Katie, 28, se o rodinu pokoušeli pět let. Teprve potom se dozvěděli, že šance na spontánní otěhotnění je v jejich případě pouze jedno procento. Matthew měl totiž málo spermií.

Proto se pár rozhodl pro umělé oplodnění. Během něj lékaři vytvořili šest embryí a jedno z nich vložili Katie do dělohy, ostatní zárodky nechali rodiče zmrazit. Pak dvojici čekaly dva stresující týdny, než se dozvěděli, že se embryo uchytilo a Katie je skutečně těhotná.

Jenže ještě několik týdnů po porodu se Katie necítila jako matka. "Lidé mluví o tom magickém momentu, kdy poprvé drží svoje dítě. Já jsem ale nic necítila a připadala jsem si divná. Prostě jsem nevěřila tomu, že je to dítě skutečně moje," popisuje Katie s tím, že ten pocit se dostavil až několik týdnů poté.

Související obsah

I to rodiče nakonec připomnělo k tomu, aby těžce vydřená zbývající embrya nenechali takříkajíc u ledu. Všechna totiž zmrazení přežila, a tak si dvě nejsilnější nechala Katie znovu zavést. A jako zázrakem se uchytila obě dvě.

A protože k oplodnění všech tří vajíček došlo ve stejnou dobu, jsou Ethan, Isabel a Arthur trojčata, i když je dělí dvouletý věkový rozdíl. „O našich dětech říkáme, že jsou to dvojčata se starším bratrem, ale stejně tak o nich mluvíme jako o trojčatech,“ říkají spokojení rodiče. 

NEPŘEHLÉDNĚTE.

BIZARNÍ FOTOGALERIE: Matka kojí tříletá trojčata a chlubí se s tím na internetu

Výměna manželek: Zlobivá trojčata a vztah jako časovaná bomba! Podívejte se na video

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz