Učebnice

"Černoušci v mixéru": Rodiče se bouří kvůli říkankám pro prvňáky

"Černoušci v mixéru": Rodiče se bouří kvůli říkankám pro prvňáky
2013-04-19_Snidane |

Rodiče z Šumperka velmi pobouřily říkanky, které viděli ve školním pracovním sešitě svého synka, který chodí teprve do první třídy. V říkankách figurují "černoušci" a jejich osud není vždy úplně růžový.

"Čtyři malí černoušci měli velkou při, jeden skončil v mixéru - už jsou jenom tři," píše se v učebnici matematiky pro první třídu, kde říkanky doprovázejí jednoduché sčítání a odčítání. Další z říkanek zní například: "Jeden malý černoušek bloudí prázdným domem, zhasnul světlo, padla tma - a bylo i po něm."

Rodiče jsou pobouřeni, vidí za básničkami rasistický podtext a rozhodně jim nepřijdou vhodné pro první třídu. "Myslím, že je to přinejmenším divné a s písničkou Deset malých černoušků to nemá co dělat," napsal redakci otec prvňáčka ze Šumperka, který říkanky objevil v učebnici.

Související obsah

Co si o podobných říkankách myslíte vy? Mají podle vás rasistický podtext a mohou ohrozit výchovu šesti či sedmiletých dětí? Měly by podle vás být texty podrobeny kontrole? Nebo jde jen o zbytečné hledání rasismu tam, kde není? Napište nám váš názor do komentářů!

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Kupte kočárek, který mi zničil život! Otec tří dětí dojal inzerátem celý svět

Rodiče srovnali své dětské fotky s ratolestmi a tohle je výsledek

jox, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz