APLIKACE TN.CZ
Alkohol

Dvě tablety rumu, prosím! Začal prodej alkoholu v prášku

Dvě tablety rumu, prosím! Začal prodej alkoholu v prášku
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Ve Spojených státech už možná brzy začne nová éra konzumace alkoholu. Schvalovacím řízením u federální komise tam totiž prošel tzv. Palcohol, alkohol koncetrovaný v prášku. Schválení "vynálezu" však provázejí velké obavy.

Vysypat prášek do nádoby s vodou, pořádně zamíchat a podávat s ledem. Asi tak by mohl vypadat návod na přípravu alkoholického nápoje budoucnosti. Jako výsledek by měl vzniknout nápoj s obsahem alkoholu asi patnáct procent. Výrobci se nejdříve hodlají zaměřit na výrobu koktejlů s nižším množstvím alkoholu jako je margharita, mojito nebo cosmopolitan.

Americký úřad pro obchodování s alkoholem a tabákem prodej práškového alkoholu loni schválil a následně po protestech veřejnosti kvapně zrušil. Nynější schválení již však vypadá definitivně. To však vyvolalo bouři mezi některými odborníky a rodiči, kteří se samozřejmě bojí mnohem větší zneužitelnosti od dětí a dalších rizikových skupin.


Související obsah

Dalším silným hráčem ve sporu jsou také výrobci tradičního alkoholu, kteří se samozřejmě příchodu nového konkurenta brání všemy způsoby. A jejich lobby určitě není slabá. Celý spor tak nabývá spíše obchodní a morální roviny. I přes všechny protesty se však zdá, že se Palcohol začne přece jen vyrábět a prodávat.

jox, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz