Býk

Horor na Jihlavsku: Býk nechtěl na jatka, zabil ošetřovatele!

Tragédie se ráno odehrála v zemědělském družstvu na Jihlavsku. Býk tam zaútočil na ošetřovatele. Muž bohužel útok zvířete nepřežil.

Děsivá tragédie se stala v zemědělském družstvu ve Věžnici na Jihlavsku a to při dnešním ranním rozhánění býků. Ošetřovatel, který pochází přímo z Věžnice, tam po šesté hodině ranní od sebe odháněl 2 býky. Jenže jeden z nich se rozzuřil a na muže zaútočil.

"Vstoupil z dosud nezjištěných příčin sám mezi zvířata a jeden z býků jej napadl," uvedl pro televizi Nova Jiří Semerád z jihlavského inspektorátu bezpečnosti práce.

Býci, mezi které muž vešel, měli jít na jatka. Útok několika set kilogramového zvířete ošetřovatel neměl šanci přežít. Býk zaútočil na jeho hlavu. Nabral ho rohem do oka a prorazil mu lebku.

Související obsah

"Na následky toho zranění na hlavě na místě bohužel zemřel," dodal Jiří Semerád

Muž podle kolegů patřil mezi zkušené ošetřovatele, zvířata dobře znal a v družstvu pracoval dlouhá léta. Tragický případ už vyšetřují jak policisté, tak i inspektorát bezpečnosti práce. Prověřovat se bude hlavně to, jestli ošetřovatel tím, že vešel mezi rozzuřené býky, neporušil bezpečnostní pravidla.
 

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz