Auta

Magnet na zloděje: SEZNAM aut, která se kradou nejčastěji!

Magnet na zloděje: SEZNAM aut, která se kradou nejčastěji!
Zdroj: celnisprava.cz/ pmo.cz

Fiat, nebo raději Škodovku? Plánujete si koupit nové auto, ale nechcete, aby se hned stalo obětí nenechavých rukou zlodějů? Některá auta zkrátka lákají víc než jiná. Které značky aut jsou pro zlodějíčky atraktivní a kolem kterých projdou bez povšimnutí?

Tradičně nejvíc se v České republice kradou Škodovky, je to ale dáno tím, že jich po českých silnicích jezdí nejvíc. Když ale vezmeme v potaz celkový počet aut konkrétní značky a porovnáme ho s počtem ukradených aut této značky, umožní nám to zjistit, jaká auta jsou pro zloděje atraktivní. Je totiž velký rozdíl v tom, když se například ze sta Škodovek ukradne dvacet, ale z pěti BMW tři.

Jaký tedy mají zloději vkus a které značky jim nedají spát? Pokud porovnáme celkový a ukradený počet aut jedné značky, výsledek bude následující.

Zdroj: TN.cz

Nejvíce bát byste se měli v případě, že vlastníte Mercedes. Ten totiž české zloděje láká ze všech značek nejvíc.

Na druhém místě jsou v oblíbenosti vozy značky Škoda. Nejvíce se kradou Octavie, a to téměř jednou tolik než Fabie, které jsou u této značky na druhém místě. Následovány jsou Favority a Feliciemi.

O třetí příčku v atraktivitě se dělí dražší a luxusnější auta. Jedná se o značky Audi, BMW a Seat. Méně už se zloději zajímají o Volkswageny, Renaulty a Fordy.

Související obsah

Vzhledem k tomu kolik jezdí po českých silnicích Peugeotů, Fiatů, Opelů a Citroenů, je v poměru k počtu ukradených vozů tohoto typu poměrně málo pravděpodobné, že si zloděj vybere zrovna tento vůz.

V posledních letech v Česku počet odcizených vozidel postupně klesá. Například v prvním pololetí loňského roku bylo ukradeno 4754 aut, což je o více než 550 méně než za stejné období v roce 2013. Objasněnost případů kradených aut je ale dlouhodobě na nízké úrovni.

ČTĚTE TAKÉ:

Závidíte českým celebritám? Máte proč. Těchto 5 šťastlivců bylo obdarováno auty

VIDEO: Nalej olej do motoru, řekli blondýně. Neuvěříte, co udělala

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz