Zatmění Slunce

Pozor: Češi kvůli zatmění Slunce riskují smrt! První zraněný

Pozor: Češi kvůli zatmění Slunce riskují smrt! První zraněný
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Čeští turisté kvůli pozorování zatmění Slunce riskují smrt. Už je i první zraněný! Skupinu, která chtěla zatmění sledovat, málem sežral lední medvěd.

Varováním pro Čechy cestující za vzácným přírodním úkazem je případ z norských Špicberků. Podle portálu idnes.cz tam na šestici českých turistů, kteří se přijeli podívat na celkové zatmění Slunce, zaútočil lední medvěd a jednoho z nich zranil. Zvíře bylo zastřeleno.

Medvěd na skupinu zaútočil u usedlosti Fredheim a zraněná osoba byla transportována helikoptérou do nemocnice. Norské úřady varovaly, aby už další lidé na ostrovy nejezdili, protože hotely jsou plné, je tam velký mráz a nebezpeční lední medvědi.

Právě na Špicberkách a dalších místech v blízkosti polárního kruhu má být páteční zatmění Slunce úplné, u nás by mělo být jen ze 74 procent. Úplné zatmění si užijí třeba i na dánských Faerských ostrovech. Tam Slunce zcela zmizí v 9:41, a to na 2 minuty a 15 sekund.

Související obsah

V Česku by mělo být pro pozorování zatmění příznivé počasí a dojde k němu 20. března v 9:36, přičemž své maximální fáze má dosáhnout v 10:46 a skončí v 11:57.
 

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz