Zatmění Slunce

Nebeské divadlo sledovalo celé Česko! Podívejte se na VIDEO

Dnes od půl 10 dopoledne dojde k částečnému zatmění Slunce. Sledovat ho můžete přímým přenosem na TN.cz.

Po několika letech jsme mohli pozorovat částečné zatmění Slunce. Došlo k němu 20. března v 9:36 (Praha), přičemž své maximální fáze má dosáhnul v 10:46. Při tomto zatmění Měsíc zakryl asi 73 procent Slunce. Zatmění skončilo v 11:57. Bylo pozorovatelné v celém průběhu. Nádherný příroddní úkaz sledovalo celé Česko.

Máte fotografie ze zatmění? Pošlete nám je na mail zpravy@nova.cz. Děkujeme! 

Při pozorování zatmění Slunce je zapotřebí dodržovat bezpečnostní pravidla. Odborníci varují, že je třeba používat speciální pomůcky, jinak hrozí poškození zraku.

Děsivá předpověď: Už dnes se má začít plnit strašné proroctví!

 "Zatmění Slunce není potřeba sledovat dalekohledem. Naopak je k tomu potřeba mít speciální pomůcky, například brýle na pozorování nebo svářečskou kuklu s dostatečně velkým ochranným faktorem. V žádném případě nedoporučuji amatérské pomůcky jako disketu nebo začouzené sklíčko. Sluneční světlo to sice zeslabí, ale neodfiltruje ultrafialové záření, takže by mohlo dojít k poškození zraku. Stejně tak by si měli dát pozor lidé, kteří mají nějak poškozený zrak nebo oční vadu," uvedl pro TN.cz Jan Šifner z Hvězdárny a planetária hl. m. Prahy.

Takhle zatmění probíhalo v jednotlivých městech:


 

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Giuliani půjde před komisi kvůli útoku Trumpových příznivců na Kapitol

Zvláštní výbor americké Sněmovny reprezentantů pro vyšetřování útoku na Kapitol z loňského 6. ledna si předvolal Rudy Giulianiho a další dva právníky, kteří veřejně prosazovali Trumpova nepodložená tvrzení o podvodech v prezidentských volbách. Vypovídat má rovněž exprezidentův volební stratég Boris Epshteyn, rovněž člen týmu, jenž se snažil zvrátit výsledky voleb a alarmovat Trumpovy příznivce tvrzením o ukradených volbách.

Krátká zpráva

Zemřel nejstarší muž na světě, bylo mu 112 let

Španěl Saturnino de la Fuente, zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejstarší muž světa, zemřel ve věku 112 let a 341 dní. Skonal doma ve svém rodném městě León na severozápadě země. De la Fuente začal pracovat ve svých 13 letech v továrně na výrobu obuvi. Měl osm dětí, 14 vnoučat a 22 pravnoučat.

Píše se na Deník.cz