Bydlení

Nejkrásnější zahrady světa. Podívejte se, jak vypadají: FOTKY

Příroda se na jaře opět probouzí a zahrady začínají růst do krásy. Prohlédněte si obrázky deseti nejkrásnějších zahrad světa, které vás omámí svou pestrostí a dokonalým vzhledem.

Češi jsou vášniví zahrádkáři a pěstitelé. O víkendu, státním svátku, anebo zkrátka když je hezké počasí, vyrazí na své zahrádky a okopávají záhony, šlechtí, pěstují, zalévají… a na své zahrádky jsou pak náležitě pyšní. V následujícím přehledu, sestaveném podle National Geographic, se můžete podívat na 10 nejkrásnějších zahrad, které příroda spolu s lidským přičiněním stvořila.

Zdroj: isifa.com


1. Versailles, Francie


Ohromný komplex zahrad okolo zámku ve Versailles vznikl za doby Ludvíka XIV. Na 100 hektarech se rozkládají nekonečné pásy pestrobarevných záhonů, mezi nimiž dnes turisté kličkují po prašných cestičkách. Součástí zahrad jsou i okrasná jezera, kanál, klasicky zdobené sochy a sousoší.

Zdroj: oficiální zdroj


2. Royal Botanic Gardens, Anglie

Pouhých 16 kilometrů od Londýna se nachází botanická zahrada (Royal Botanic Gardens), která se pyšní největším viktoriánským skleníkem a bonsajemi starými více než 150 let. 

Zdroj: oficiální zdroj

3. Powerscourt Gardens, Irsko


Jižně od Dublinu se na 47 hektarech rozkládají zahradní pavilony s vodopády, parky a kaskádovými terasami. Inspirací byla architektům italská renesance.

Zdroj: oficiální zdroj


4. Butchart Gardens, Britská Kolumbie

Tyto zahrady jsou zářným příkladem úspěšné obnovy narušené krajiny. Před sto lety sloužil pozemek jako lom, po jeho vytěžení se zavezl půdou a dnes se na 22 hektarech pěstuje přes 700 druhů rostlin. Do živých a zářivých barev se bývalý lom zahaluje od března do října, v tomto období vše rozkvétá.

 

5. Villa d’Este, Itálie


Fascinující komplex zahrad kolem honosné renesanční vily Tivoli je zařazen na seznamu UNESCO jako jedna z nejvýznamnějších italských historicko-uměleckých památek. Výrazným prvkem jsou bohaté vodní prvky – fontány, kašny, kanály. Zahrada je bohatě osázena cypřiši, růžemi, vavříny, myrtami, cesmínami a nejrůznějšími pnoucími dřevinami.


Zdroj: oficiální zdroj

6. Dumbarton Oaks, USA


Zahradám na severním okraji města Georgestown dominuje amfiteátr v římském stylu, který je obklopen hlubokou vodní nádrží.

Související obsah

 

Zdroj: oficiální zdroj
 

7. Gardens of the Villa Éphrussi de Rothschild, Francie

Tyto zahrady jsou rozděleny do sedmi tematických úseků. Hlavním lákadlem jsou francouzské zahrady s obrovským bazénem, fontánou a replikou Chrámu lásky ve Versailles. Provensálská zahrada skýtá nádherný pohled na lány olivovníků a levandulí.

 

8. Stourhead, Anglie

Stourhead je jednou z nejkrásnějších ukázek zahradní architektury 18. století. Srdcem zahrad je rozlehlé jezero, na jehož březích rostou exotické stromy a rostliny.

9. The Master-of-Nets Garden, Čína

V jihovýchodní Číně narazíte na tuto překrásnou zahradu s půvabnými bambusovými háji, řadou jeskyní a klenutými mostky.

10. Sanssouci, Německo

Park Sanssouci v Postupimi nabízí originální zahradní architekturu. Původně barokní zahrada byla předělána na zelený park rozšířený o zámek a lázně. Jako celek jsou zapsány na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

ČTĚTE TAKÉ:

Galerie: Květiny, co vypadají jako zvířata nebo lidi

Nový trend pro muže: Už jste se vyfotili s květinami ve vousech?

ike, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Bydlení

Důležité Události

Píše se na Deník.cz