Evropská unie

Bill Gates v sukních: Manon začala programovat už v 8 letech!

Bill Gates v sukních: Manon začala programovat už v 8 letech!
Zdroj: facebook.com

Zatímco u nás dívky soupeří většinou jen v kráse, jinde v EU talentované holčičky soutěží o titul Evropská digitální dívka, který má podpořit zájem dívek o oblast IT.

Jedenáctiletá Belgičanka Manon Van Hoorebekeová, která v současné době tento titul drží, není jen tak obyčejná žačka z Antverp. Programovat se učila už v osmi letech a nejen díky tomu se stala "evropskou digitální dívkou".

Manon začala kódovat v programovacím jazyku Scratch v nezvykle útlém věku a teď učí své vrstevníky - zejména dívky - kódovat. Bill Gates v sukních, jak by se dalo Manon bez nadsázky přezdívat, je aktivní na Twitteru a má svůj blog, který píše v angličtině. Webu DataNews se svěřila, že v budoucnosti zvažuje studium inženýrství.

Zdroj: facebook.com

"Jsem ráda, že jsem získala tuto cenu a mohu být vzorem pro ostatní dívky," řekla pro web DataNews Manon, která zvítězila v kategorii dívek ve věku 11 plus. Titul je součástí evropských Ada Awards, které podporují ženy, aby se více věnovaly oblasti vědy a IT technologií.

Související obsah

Tato talentovaná dívka vystoupila 5. března s velmi inspirativním projevem v Bruselu na meziparlamentním setkání Výboru pro práva žen a rovnost pohlaví. Jednání v Evropském parlamentu bylo zaměřeno na způsoby, jak odstranit přetrvávající nerovnost mezi pohlavími, a to nejen v oblasti vzdělávání. 

Petra Stěhulová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz