Zahraničí

Ruský velvyslanec v Kodani pohrozil Dánsku raketami!

Ruský velvyslanec v Kodani pohrozil Dánsku raketami!
Zdroj: oficiální zdroj

Rusko zase vyhrožuje Evropě! Důvodem je rozhodnutí Dánska, že se připojí k protiraketové obraně NATO. Na toto vyjádření ostře reagoval ruský velvyslanec v Moskvě Michail Vanin. Dánské válečné lodě se kvůli tomu stanou terčem ruských raket, pohrozil Vanin.

"Nemyslím si, že Dánové si zcela uvědomují následky svého zapojení do systému protiraketové obrany pod vedením USA," řekl Vanin dánskému deníku Jyllands-Posten. "Když se to stane, dánské válečné lodi se stanou terčem ruských raket," šokoval dalším prohlášením Vanin. Informoval porál cphpost.dk.

Vanin dále řekl, že Dánsko se stane součástí hrozby pro Rusko a vztahy s Ruskem se tím poškodí. Velvyslanec varoval, že pokud se Dánsko zapojí do systému obrany, bude to dánské rozhodnutí, že země přijde o peníze a bezpečnost.

Dánská strana samozřejmě přispěchala s reakcí, ministr zahraničí Martin Lindegaard nebyl vyjádřením Vanina nadšen. "Je to samozřejmě neakceptovatelné," řekl Lindegaard. "Rusko ví velmi dobře, že raketový systém NATO je obraný. Nesouhlasíme s Ruskem v mnoha důležitých věcech, ale je důležité, aby tón komunikace mezi námi zůstal pozitivní jak jen to jde," řekl ministr.
 

hru, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz