Bolesti hlavy

Trápí vás bolest hlavy? Pomocí těchto triků se jí rychle zbavíte

Trápí vás bolest hlavy? Pomocí těchto triků se jí rychle zbavíte
Zdroj: Thinkstockphotos

Přepadly vás bolesti hlavy a vy se tak nemůžete soustředit ani na ty nejběžnější činnosti? Přečtěte si, jak se zbavit bolesti hlavy snadno a rychle.

V rámci našeho seriálu o boji proti bolestem hlavy se tentokrát podíváme na způsoby, jak se jí zbavit co nejrychleji. Zkuste si mezi nimi najít ten, který vám bude vyhovovat nejvíce.

Voda

Nejčastější příčinou bolesti hlavy je nedostatek tekutin. První pomocí tedy je, se co nejvíc napít, ideální je studená voda bez bublinek, zato se nemusíte bát si ji ochutit několika kapkami citronu. Ten díky svému složení přispívá k snazšímu odplavování nežádoucích látek.

Pomůže také, když si vodou opláchnete celý obličej včetně očí. Pokud vás bolí hlava z přehřátí, je rychlým pomocníkem studená sprcha.

Související obsah

Obklad

Na třeštící hlavu vám pomůže také studený obklad. Šátek můžete namočit jednoduše do vody, ještě lepší je ale jablečný mošt nebo ocet. Okamžitou úlevu vám přinese obklad z máty. Stačí povařit dvě lžíce máty v půllitru vody a nechat vychladnout.

Babičky zase doporučují obklad z česneku, Nadrťte jeden stroužek a rozetřete ho na spánky a čelo. Tato metoda sice nevoní, ale zaručeně pomáhá. Podobně působí i cibule nebo křen.

Bylinky

Bylinky jsou malý přírodní zázrak a na bolest hlavy ideální v podobě čajů. Těch, které pomáhají a zároveň uklidňují, je celá řada – kopřiva, mateřídouška, meduňka nebo heřmánek. Z méně známých je to zeměžluč, řebříček nebo sporýš. Bylinky koupíte ve formě sušených plodů jednoduše v lékárně. Tři lžíce sušených bylinek vařte ve čtvrt litru vody přibližně deset minut.

Masáž

Obecně známým pravidlem je při bolesti hlavy masáž spánků a krku, uvolní se tak svaly, jejichž stažení bývá častou příčinou bolesti. Dalšími místy vhodnými k masáži jsou bod mezi obočím v prohlubni, kde končí nos, a taky rýha nad horním rtem.

Všechny díly seriálu o bolesti hlavy najdete tady.

Pro znásobení účinku masáže zkuste použít masážní esenciální olejíček z levandule nebo tea tree. A nezapomeňte pravidelně a zhluboka dýchat.

Léky

Každý máme v domácí lékárničce po ruce pilulku, po které saháme, když je nejhůře. Pokud vám některá dělá dobře, doporučil vám ji doktor a nemá žádné vedlejší účinky, není důvod, aby jste po ní v nejhorší chvíli nesáhli.


Sex

Ačkoli patří bolest hlavy k jednomu z nejčastějších důvodů, proč se vyhýbáme sexu, skutečnost je úplně obrácená. Při sexu dochází ke zvýšené produkci serotoninu, tedy hormonu, který má pozitivní vliv nejen na snižování bolesti. Navíc má pozitivní vliv na paměť, emoce a spánek.
 

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz