Tuleň

KRVAVÝ MASAKR! Lovci ubíjejí půl milionu tuleňů, hlavně mláďat

Jsou malí, roztomilí a bezmocní. I přesto zemřou krutou smrtí. Řeč je o tuleních mláďatech, jejichž vybíjení opět posvětila kanadská vláda. Pro bezuzdný masakr ovšem používá termín regulace tulení populace.

Milovníci a ochránci zvířat jsou znovu na bodu varu. Kanadská vláda totiž v těchto dnech opět dala zelenou "zásahu" do tulení populace.


Do terénu proto vyrazí lovci, kteří mají letos povolenou vybít neuvěřitelných 468 tisíc tuleňů. Oběťmi brutální praktiky se přitom velmi často stávají tulení mláďata, která se ještě nedokáží bránit nebo alespoň dostatečně rychle utéct.


A sami lovci si rozhodně nepočínají v rukavičkách - tuleně totiž velmi často ubijí kyji nebo je zabijí tím, že jim do lebky a následně do mozku vrazí ostrý kovový předmět, například cepín. V horším případě skončí mláďata napíchnutá na hácích a lovci je vláčí za sebou, dokud tuleni nevykrvácí k smrti.

Související obsah


I když se kanadské úřady hájí ochranou přírody a udržováním rovnováhy v tulení populaci, pravda je pochopitelně úplně jinde - vybíjení tuleňů je byznys, ve kterém jde o horentní sumy.


Prodávají se totiž kožešiny, z tuleňů se dokonce vyrábějí i afrodiziaka a olej. A každý rok zahynou kvůli tomuto obchodu statisíce mláďat i přesto, že řada zemí dovoz tuleních kožešin zakázala a odbyt je mnohem horší než býval.

ČTĚTE TAKÉ:

OTŘESNÉ VIDEO TÝRÁNÍ ZVÍŘAT V ČESKÉ REPUBLICE: Kožešinové farmy by měly být zavřeny!

Chudák štěně! Někdo ho přivázal v lese a hubu mu zalepil páskou

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz