Konvoj

Všechny americké konvoje jsou už v Praze! Zítra mají volný den

Všechny americké konvoje jsou už v Praze! Zítra mají volný den
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Americké vojenské kolony v pondělí pokračaly na své cestě do ruzyňských kasáren. Odsud budou společně pokračovat v cestě na domovskou základnu v Německu.

Česko doslova zaplavila americká mánie. Tisíce lidí už v neděli zaplavily okolí silnic a mosty, přes cesty, po kterých konvoj putoval. Stejně tomu bylo i v pondělí, kdy konvoje dojely do pražské Ruzyně.

ČTĚTE TAKÉ:

Nedělní cesty konvoje jsme sledovali v on-line reportáži zde.

Do redakce posíláte desítky vašich fotografií a videí s americkými vojáky. Najdete je zde.

Podívejte se na reportáž TV Nova o kovoji v Česku:

Českem dohromady projíždí 115 vojenských vozidel a více než 500 amerických vojáků. Projíždí ve třech větších skupinách, které jsou rozděleny ještě na tři menší.

První konvoj přejel do Česka přes Harrachov a z neděle na pondělí nocoval v Liberci, odkud po 8. hodině vyrazili směrem na Prahu, do kasáren v Ruzyni dorazila první část po 12. hodině.

Druhý konvoj překročil hranice v Náchodě a nocoval v Pardubicích, do Prahy na Ruzyň, kde je místo setkání všech tří skupin, by se měl podle harmonogramu vydat v 9.30.

Třetí část kolony přijela do Česka v Bohumíně, odkud zamířila do Vyškova, kde přespala. V pondělí pojede po D1 do Prahy, vyjet by měla v 9.30.

V úterý mají američtí vojáci naplánováno volno, asi 15 vojáků pojede do Plzně uctít památku svých padlých spolubojovníků ve 2. světové válce. Zbytek pak bude mít volno, v kasárnách v Ruzyni bude celý den (od 10 do 18) připravena statická ukázka americké techniky.

Ve středu pak konvoj znova v několika částích opustí Česko, z Prahy vyrazí na Plzeň a Rozvadov do Německa na svou domovskou základnu Rose Barracks ve Vilsecku v Německu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Probační služba přestala využívat náramky

Elektronický monitoring odsouzených a obviněných v listopadu skončil. Probační služba totiž měla problémy s dodavatelem náramků firmou SuperCom. Vrátí se tedy k namátkovým kontrolám. Ministerstvo spravedlnosti je na tuto variantu připraveno. Informoval o tom mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.

Píše se na Deník.cz