SZPI

Plíseň, špína, mrtvé myši! To jsou restaurace a hospody v Česku

Plíseň, špína, mrtvé myši! To jsou restaurace a hospody v Česku
Zdroj: SZPI

S hygienou to mají některé restaurace opravdu na štíru. Všude je plno hnusu - plíseň, špína, mrtví škůdci, myši, nedodržování hygienických podmínek pro přípravu jídla a mnoho dalších prohřešků.

55 provozoven společného stravování muselo být kvůli špatným hygienickým podmínkám od začátku roku zavřeno! "Podniky společného stravování tedy představovaly přes osmdesát procent všech uzavřených provozoven, což signalizuje závažné problémy se znalostí a plněním základních hygienických požadavků u určité části provozovatelů společného stravování," uvedl mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce Pavel Kopřiva.

Právě SZPI nově od ledna může společné stravovací podniky kontrolovat. Za první tři měsíce roku už provedla 3170 kontrol.

"U téměř třetiny kontrol zaměřených na hygienu inspekce zaznamenala závažné porušení předpisů. Zejména šlo o zanedbaný úklid kuchyně a skladů potravin s nánosy prachu, mastnoty a zbytků potravin, zaplísnění prostor, výskyt hlodavců a myšího trusu, nefungující chladící zařízení, skladování potravin v nevhodných prostorách, absence přívodu teplé vody a další nedostatky potenciálně ohrožující zdraví spotřebitelů," vysvětluje Kopřiva.

Poznámka k mapě: Po kliknutí na červený praporek se vám zobrazí adresa zavřené provozovny, její provozovatel, přesný prohřešek a můžete si i prohlédnout fotky, které pořídila SZPI na místě.Žlutě jsou označené podniky zavřené v lednu, zeleně v únoru a červeně v březnu.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Našla v plechovce myš! Představte si tu malou pacičku na rtech...

VIDEO: Potkan zaútočil na kočku. Kdo krutý souboj vyhrál?

TN.cz / hmr
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz