Zoo

Táborská zoo prodává zvířata! Nechcete papouška nebo mývala?

Zoologická zahrada ve Větrovech u Tábora definitivně končí. Rozhodli o tom její věřitelé. Odmítli nabídku dvou zájemců na odkoupení a konkurzní správkyni nařídili zvířata do konce dubna odvézt. Zahradu chtějí rozprodat na stavební pozemky.

Nejprve čtyři stovky zvířat nikdo nechtěl.Pak byli zájemci dva.Majitel táborského hotelu za pozemky a zvířata nabídl víc - devět a půl milionu korun.Včera ještě pět milionů přidal.Pro věřitelský výbor to ale bylo málo.


Věřitelé rozhodli. Konkurzní správkyně musí zvířata do konce dubna prodat nebo darovat.Veterináři jsou ve střehu. Mluví se i o utracení některých kusů.

Související obsah


Zahrada musí být do konce měsíce prázdná.Zaměstnancům končí pracovní smlouvy a o zvířata by se neměl kdo starat. Věřitelé ji chtějí rozparcelovat na stavební pozemky a ty prodat.Jenže lokalita je v ochranném pásmu a vede přes ní biokoridor. Navíc územní plán tu s další výstavbou nepočítá.


Seznam prodávaných zvířat a cen je orientační


Věřitelé za prodej zahrady požadovali minimálně pětadvacet milionů korun.Podle odborníků je ale cena pozemků jen mezi třemi až pěti miliony. Na změnu územního plánu mohou věřitelé čekat i několik let a není vůbec jisté,že pro ni zastupitelé zvednou ruku.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Děsivé VIDEO ze safari: Lev skočil k turistům do auta!

Úžasné přátelství: Podívejte se, jak se lev olizuje s jezevčíkem

pez, Jiří Bydžovský, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz