Iveta Bartošová

VZPOMÍNKA: Iveta Bartošová by oslavila 49. narozeniny

Populární zpěvačka Iveta Bartošová, která navždy odešla do hudebního nebe před necelým rokem, by 8. dubna oslavila své 49. narozeniny. Připomeňte si život a kariéru slavné české zpěvačky.

Iveta Bartošová se narodila 8. dubna 1966 v Čeladné nedaleko Frýdku-Místku. Měla dvojče Ivanu, také zpěvačku, a staršího bratra Lumíra. Už od mala se u ní projevoval hudební talent. Poprvé o sobě dala výrazněji vědět v roce 1983, když uspěla v Třinci v regionálních kolech soutěží Talent a Zlatá loutna a kvalifikovala se na festival Mladá píseň Jihlava. Tam ji kromě čtvrtého místa a Ceny poroty potkalo osudové setkání s o šest let starším Petrem Sepéšim.

Bartošová a Sepéši utvořili pár. Nejen profesionální, ale byli spolu i v soukromém životě. Petr byl Ivetinou první láskou. Žili spolu v Praze a nazpívali společně několik písní včetně hitu Knoflíky lásky. Ale jejich idylku ukončila nečekaná tragédie. Petr bohužel 29. července 1985 zahynul na železničním přejezdu ve Františkových Lázních. Ivetu jeho smrt zničila. Na půl roku se úplně stáhla do ústraní.

Bartošová se ale vrátila v plné síle. Hned v roce 1986 poprvé ovládla anketu Zlatý slavík. Po několikaměsíčních spolupracích se skupinami Balet a Kroky Františka Janečka se dala v roce 1987 dohromady s Ladislavem Štaidlem. Nejen po hudební stránce, když začala vystupovat s jeho orchestrem, ale také se Štaidlem začala žít. V roce 1996 přivedla na svět jediného potomka, syna Artura.

Během vztahu se Štaidlem zažívala nejúspěšnější léta hudební kariéry. Třikrát skončila ve Zlatém slavíkovi druhá a dvakrát anketu vyhrála. Třikrát uspěla v anketě TýTý. Její deska Ve jménu lásky (z roku 1998) byla oceněna jako třikrát platinová. Alb I.B. (1986), Bílý kámen (1999), Jedna jediná (2000) a Dráhy hvězd – All Star Disco (2003) se prodalo vždy alespoň 200 000 a byly oceněny jako zlaté desky.

Její kariéru na čas utlumilo mateřství, ale díky muzikálovému hitu Dracula se v roce 1997 úspěšně vrátila na hudební scénu. Se Štaidlem se ale o dva roky později rozešla. Vztah zničila nevěra obou partnerů. Iveta se v roce 1993 sblížila s hercem Rudolfem Hrušínským nejmladším. Po krachu jejich románku se zpěvačka poprvé pokusila o sebevraždu.

Následovalo období neúspěšných vztahů a psychických problémů. Iveta postupně randila s herci Karolem Csinem a Zdeňkem Podhůrským, designérem Danielem Bartákem či s veterinářem Romanem Hankem. Iveta se musela navíc léčit ze závislosti na antidepresivech a později také na alkoholu. Po krachu vztahu s Podhůrským se podruhé pokusila zabít.
Klid do jejího života nakrátko vnesl herec Jiří Pomeje.

Související obsah

Bartošová si Pomejeho dokonce vzala. Pohoda v osobním životě se projevila i v její kariéře. Iveta počtvrté vyhrála cenu TýTý a v Českém slavíkovi se stala Skokanem roku. Manželství s Pomejem se ale po dvou letech rozpadlo.

Iveta se z rozvodu oklepávala v náručí italského hraběte Domenica Martucciho, ale vztah neměl dlouhé trvání a další rozchod dostal zpěvačku na dno. Potom se potkala s Josefem Rychtářem. Ten se kvůli ní rozvedl a zpěvačku si v roce 2012 vzal. Musel se o ní přetahovat s fanatickým fanouškem Zdeňkem Macurou. Být předmětem neustálého sporu dvou mužů Ivetu devastovalo.

Související obsah

Macura obviňoval Rychtáře z domácího násilí. Pravdou je, že Ivetin manžel byl velmi dominantní a na internet unikla i videa, kde vystupoval jako zdárný manipulátor. Navíc pro ránu Macurovi nikdy nešel daleko. Jejich bitky o Ivetu si připomeňte ZDE nebo ZDE.

Macura zase Ivetu "unesl“ v létě roku 2013 do Itálie. Neustále vyprovokovával další konflikty s Rychtářem, které nejvíce odnášela právě Iveta. Už se spíš zdálo, že oběma mužům jde především o mediální pozornost než o nešťastnou zpěvačku.

V posledních týdnech svého života na tom byla Iveta Bartošová velmi špatně. Zkraje loňského roku měla podstoupit operaci zubů. Když se objevila na veřejnosti, byla pohublá a sotva mluvila. Těsně před svou smrtí měla údajně usilovat o rozvod a stěžovat si, že Josef Rychtář nechce její dům v Uhřiněvsi opustit. V den jeho narozenin, 29. dubna, se dobrovolně rozhodla ze světa odejít. Zvolila k tomu podobný způsob, jakým o 29 let dříve zemřela její první láska.

ČTĚTE TAKÉ:

Josef Rychtář otevírá staré rány: Iveta si přála dítě, měla ale vadu

Vila Bartošové je na prodej! Kdo koupí dům hrůzy?

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Novým brněnským biskupem se stal Pavel Konzbul

Papež František ve čtvrtek jmenoval nového brněnského biskupa. Tím se stal dosavadní pomocný biskup Pavel Konzbul. Informovalo o tom brněnské biskupství na svém webu. Nahradí tak Vojtěcha Cikrleho, který byl ve funkci od roku 1990.

Krátká zpráva

Bývalý rektor Zima bude kandidovat na prezidenta

Exrektor Univerzity Karlovy a profesor Tomáš Zima se rozhodl, že bude kandidovat na post prezidenta republiky. Potvrdil to redakci TN.cz. "Rozhodl jsem se tak proto, že celý život pomáhám lidem jako lékař, učím studenty a kolegy a vedl jsem také velké instituce. Rád bych, aby naše země byla spokojená, bezpečná a bez extrémů," řekl Zima.

Píše se na Deník.cz