Zdraví

Je bezpečné jíst jídlo ze země? Tyto potraviny si klidně dejte

Je bezpečné jíst jídlo ze země? Tyto potraviny si klidně dejte

Stává se to každému z nás. Nemůžeme se dočkat, až se konečně zakousneme do vynikající svačinky a ona nám jako naschvál spadne na zem. Ale co teď? Do hry vstupuje oblíbené pravidlo pěti vteřin, tedy že to, co zvednete do pěti vteřin, můžete v klidu sníst. Neplatí to ale stoprocentně. Které jídlo byste ze země určitě jíst neměli a které vám zas až tolik neuškodí?

Pravidlo pěti vteřin použil v životě snad každý. Jídlo nám spadne na zem, ale my se ho nechceme vzdát. Tak ho rychle sebereme a argumentujeme tím, že za tak krátkou dobu na něj ještě nestačily naskákat bakterie. A je tudíž bezpečné se do něj znovu zakousnout.

Vědci ale zjistili, že ani tak nezáleží na tom, jak dlouho potravina na zemi leží, ale spíš na tom, jaký druh jídla vám spadne a na jaký povrch. Nejklidnější můžete být v případě, že vám jídlo spadne na koberec. Na něm se totiž bakterie takřka nepřenáší, daleko větším strašákem jsou dlaždice nebo linoleum. Vědci ale varují, že bakterie jsou všudypřítomné, takže stoprocentně klidní nemůžeme být nikdy. A jídlo na sebe bakterie váže ihned po dotyku země.

Vliv na rychlost přenosu bakterií má také konzistence potravin. Nejbezpečnější je, pokud nám spadnou suché potraviny, se zvyšující se vlhkostí ale nebezpečí roste. I když to tedy vypadá, že pravidlo pěti sekund je jen výmysl, něco pravdy na něm skutečně je. Studie totiž potvrdily, že čím déle jídlo na zemi necháte, tím více bakterii se na něj dostane. Takže rychlost v tomto případě skutečně hraje určitou roli.

Související obsah

Které potraviny byste si ale neměli dát, ani když je zvednete okamžitě? Jedná se o ty, které mají více přilnavý povrch. Nikdy tedy ze země nejezte klobásky, která vám upadnou třeba během grilování, syrové maso a nebo taky ovoce, a to dokonce i ve chvíli, kdy má ještě slupku.

U některých potravin, která vám spadnou na zem, je ale riziko nákazy menší. Obecně by se dalo říci, že úplně bez rizik je jíst jídlo, které je v uzavřeném obalu, protože se k němu bakterie nemají šanci dostat. A jak už bylo řečeno, méně se bakterie vážou na suché potraviny. Menší škody tedy napáchají krekry, sušenky, brambůrky, oříšky, ale třeba i toust, pokud nespadne na zem namazanou stranou.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Větší než obvykle: Tyhle potraviny tak trochu přerostly

Chilli papričky vás uchrání před bolestí, tvrdí čeští vědci

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz