Stanislav Gross

NEÚCTA: Kdo nepřišel dát sbohem Stanislavu Grossovi?

NEÚCTA: Kdo nepřišel dát sbohem Stanislavu Grossovi?
Zdroj: Mediafax

Češi se dnes naposledy loučí s bývalým premiérem a ministrem vnitra Stanislavem Grossem. Evidentně si na něj ovšem nevzpomněli zdaleka všichni jeho bývalí spojenci ani oponenti.

Zatímco třeba Jiří Paroubek, Bohuslav Sobotka nebo Ivan Pilip si čas našli a přišli vzdát Grossovi, který zemřel minulý týden v 45 letech, hold, spousta někdejších i současných politiků se rozhodla smuteční obřad ignorovat.


Nejviditelnějším absentérem je bezpochyby bývalý předseda ČSSD a současný prezident Miloš Zeman. Ten sice před lety svědčil korunnímu princi ČSSD na svatbě, ale asi nedokázal překousnout, že ho Gross přestal poslouchat a šel vlastní cestou.

Související obsah


Na obřad nedorazila ani řada Grossových kolegů z vlády : Vladimír Špidla, Pavel Rychetský, Jiří Rusnok, Jaroslav Tvrdík, Milan Urban nebo Zdeněk Škromach.


Až do samotného konce  veřejné části obřadu absentovala i Petra Buzková, která v devadesátých letech a na začátku nového tisíciletí právě spolu se Stanislavem Grossem patřila k nejpopulárnějším politikům u nás a patřila k nejvýraznějším tvářím sociální demokracie. Buzková ovšem překvapivě dorazila na soukromou část pohřbu pro rodinu.


Rozloučit se nepřišla ani většina Grossových politických oponentů, někdejší ministr financí Ivan Pilip byl v tomto ohledu světlou výjimkou. Chyběli například Václav Klaus, Mirek Topolánek, Miroslav Kalousek nebo Miroslava Němcová.


Stanislav Gross zemřel minulý čtvrtek. Bylo mu 45 let. Zabila ho nemoc známá pod zkratkou ALS. Jde o neléčitelný typ sklerózy, která postupně ochromuje celé tělo. Postižení tak umírají, když jim přestanou fungovat vnitřní orgány.

Podívejte se na reportáž z Televizních novin: 

ČTĚTE TAKÉ:

Zemřel nejmladší premiér české historie. Stanislav Gross podlehl těžké nemoci

VIDEO: Rozhovor s dcerami zesnulého Stanislava Grosse

pez, TN.cz

K tématu Stanislav Gross

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz