Srbsko

Před rokem byl majorem v armádě, dnes je to Helena!

Před rokem byl majorem v armádě, dnes je to Helena!
Zdroj: tvnoviny.sk

Ještě před rokem byl uznávaným armádním majorem a příkladným otcem čtyř dětí. Dnes je z něj žena, pyšná na svou identitu. Přeměnu z muže na ženu v armádě nepochopili, vyháněli ji do předčasného důchodu.

Blond vlasy a výrazný make-up. Čtyřiačtyřicetiletá Srbka, která si vybrala jméno Helena, si dá na své image záležet. Konečně může vyjít na ulici tak, jak si vždy přála.

"Někde uvnitř jsem cítila, že to, co chci, je neakceptovatelné. Můj otec a bratr byli v armádě, takže jako dítě jsem se snažila tu ženu v sobě zabít. Tak jsem šla na vojenskou školu a myslela jsem si, že mi to pomůže", přiznala se Helena.

Dnes se svému životnímu příběhu už směje. To, čím si prošla, bylo ale spíš smutné. S hodností major působil tehdy ještě jako "on" v armádě, mezi tvrdými muži a tak jak se od něj očekávalo, oženil se a měl čtyři děti.

Související obsah

"Svatbu jsme měli když mi bylo devatenáct. Od té doby to ve mně doutnalo, až jsem to nevydržela. Minulý rok jsem se přiznala ženě i dětem. Od té doby žijeme odděleně," říká Helena.

Helena, která už nemá problém mluvit o sobě v ženském rodě, si největším peklem prošla v armádě. Její přeměnu z muže na ženu tam nepochopili a tlačili na ni, aby odešla do předčasného důchodu. "Vždycky když jsem vešla do místnosti, všichni ztichli. Také mi dávali hloupé přezdívky," dodává.

Televize Markíza připravila o Heleně reportáž - najdete ji ZDE.

Po výzvách ze strany organizací se Heleně nakonec omluvil sám srbský ministr obrany. Do armády se však už nevrátila. V Srbsku se stala symbolem transsexuální komunity jako ta, co boří předsudky. Chystá se na operaci a zanedlouho o ní dokonce natočí dokument.

ČTĚTE TAKÉ:

Evropa má prvního muže, který porodil dítě!

Je to kluk! Podívejte se na reakce rodičů, kteří očekávali holku

Žen na univerzitách je více, i tak vydělávají o 21 % méně než muži

Sedm let po operaci chce být zase mužem. Být ženou je tak únavné!

Topmodelka bez partnera: Nikdo mě nechce, protože jsem byla muž. GALERIE

TN.cz / vem / tvnoviny.sk

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz