Daneček

Nemocný Daneček zkouší první krůčky, díky vám!

Po roce a půl, jsme se s kamerou jeli podívat za Danečkem Trdlou do Jablonce nad Nisou. Chlapeček se narodil postižený s tím, že bude celý život jen ležet. Mnoho z vás mu pomohlo zajistit potřebnou a drahou péči, díky níž dělá velké pokroky.

Chlapec před dvěma lety zvedal pouze hlavičku, dnes už zkouší své první krůčky. Je to malý zázrak. Navzdory spastickému postižení zvedá a ohýbá nohy a dokonce je při ještě nemotorné chůzi střídá. Přitom lékaři si mysleli, že bude jen ležet.

Narodil se o 11 týdnů dříve, než měl. Mohla za to autonehoda, při které se jeho maminka uhodila do břicha. Nevážil ani kilo. Při následné operaci mu popraskaly plíce a málem zemřel. Jako následek si odnesl postižení. Spolu s maminkou bojují, aby se vyrovnal zdravým dětem. Daneček, ale potřebuje speciální obleček, který by mu zpevnil záda. Stojí 50 tisíc korun…

Pokud chcete chlapečkovi pomoci, zde je číslo účtu na který mu můžete poslat příspěvek č.ú. 2500465428/2010.

Od diváků TV NOVA dostává rodina víčka, která ve výkupně mění za peníze. Za ně byl Daneček už 6x v klimkovickém sanatoriu, kam se chystá zase.


Související obsah

Daneček má teď nového kamaráda. Pes Marley, jehož výcvik stál 250 tisíc korun a kterého dostal zdarma z Plzně, mu hodně pomáhá. Podává mu hračky, nechá ho přes sebe lézt, hrají si spolu.

PSALI JSME:

Sbíráte víčka pro nemocné děti? Návod, jak pro ně získat peníze

Peníze na léčbu vnuka shání děda v popelnicích!

Nemocná Lucka pojede do lázní. Díky 30 tunám víček z PET lahví

TN.cz / vem,
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz