Berlín

Unikátní záběry osvobozeného Berlína z roku 1945! BAREVNÉ!

Některé dosud nepublikované záběry osvobozeného Berlína z roku 1945 spatřily světlo světa v neobvyklé podobě. Jsou totiž profesionálně dobarvené tak, abychom si mohli zničenou německou metropoli prohlédnout v realistických barvách.

Unikátní video ve vysokém rozlišení pochází z dílny německé společnosti Kronos. Je profesionálně dobarveno a opatřeno zvukovými efekty, protože originální film byl samozřejmě hluchý. Záběry jsou také profesionálně vyčištěné od šumu a při pohledu na ně bychom bez historických kulis těžko poznali, že se díváme na autentické video z roku 1945.

Video ukazuje nejznámější berlínské památky, které byly vystaveny hrůzám konce druhé světové války, kdy spojenci bombardovali město dlouhé měsíce. Nejdříve shodila své bomby Británie v průběhu války, destrukci dokonali Sověti při útoku na město při jeho osvobozování v roce 1945.

Související obsah

Na unikátních záběrech je budova Reichstagu, Brandenburská brána, bulvár Unter den Linden, berlínský dóm či Alexanderplatz, ale i obyčejné obytné domy, vše poničené masivními boji největšího konfliktu lidských dějin.

Vidět jsou ale i lidé z té doby. Vojenský veterán bez nohy, britští vojáci střežící svůj sektor, všudypřítomné portréty Stalina. Kolemjdoucí sledují strhávání poničených budov, případně se sami podílejí na obnově vlastních obydlí. Vidět jsou i uprchlíci, kteří se po nedávné válce vracejí domů. Po sedmdesáti letech je to jako cestovat strojem času.

jox, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz