Umění

Za kolik se prodala tahle mazanice? To neuhodnete!

Za kolik se prodala tahle mazanice? To neuhodnete!
Zdroj: Christies

Mona Lisa od da Vinciho nebo Zrození Venuše od Botticelliho. Tyto umělecké skvosty prověřené staletí už dnešní sběratele asi příliš neberou. V kurzu jsou totiž jen těžko pochopitelné mazanice.

Nejčerstvějším rekordmanem ve škatulce barevné fleky na plátně je obraz pojmenovaný prostě Číslo 10 od zesnulého amerického malíře Marka Rothko.


Tohle plátno, jehož autorem by mohl na první pohled klidně být i průměrně zdatný malíř pokojů, protože jde v podstatě jen o dva červené fleky, se v renomované aukční síni Christie's vydražilo za sumu, za níž by průměrný Čech zajistil sebe a svou rodinu tak na třicet generací dopředu.

Související obsah


Červenou patlaninu si totiž jen před pár hodinami pořídil anonymní sběratel, který se nebál odlehčit svou naditou peněženku o 82 milionů dolarů (asi 1970 milionů korun). Napište nám v diskuzi, kolik byste za tenhle skvost byli ochotni zaplatit vy.


Zdroj: Christies

ČTĚTE TAKÉ:

Slavný Výkřik 14x jinak: Který byste si pověsili doma na zeď?

MAGICKÁ GALERIE: Umělkyně s pomocí bodypaintigu ukazuje krásy Ameriky

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z vraždy mladé irské učitelky byl obviněn Slovák (31)

Z vraždy třiadvacetileté učitelky Ashling Murphyové byl ve středu irskými úřady obviněn slovenský státní příslušník Jozef Puška (31). Podle BBC žil zadržený v Tullamore ve středním Irsku a po sdělení obvinění byl umístěn do vazby. Jeho právník požádal o bezplatnou právní pomoc a tlumočnické služby. Policisté v souvislosti s vraždou zdrželi ještě jednoho podezřelého muže, ten byl propuštěn bez obvinění.

Krátká zpráva

Vůdce gangu pašeráků lidí dostal 15 let vězení

Belgický soud odsoudil šéfa vietnamského gangu pašeráků lidí k 15 letům odnětí svobody a pokutě 920 000 eur. Vo Van Hong (45) byl hlavou skupiny, která byla zodpovědná za úmrtí 39 Vietnamců, kteří byli v říjnu 2019 nalezeni udušení v návěsu kamionu na jihovýchodě Anglie. V loňském roce britský soud odsoudil v této kauze další čtyři podezřelé k trestům odnětí svobody v rozmezí od 13 do 27 let.

Píše se na Deník.cz