Akupresura

Stisk správného bodu na ruce může odstranit bolest

Stisk správného bodu na ruce může odstranit bolest
Zdroj: TN.cz

Akupresura, tradiční čínská léčebná metoda, nabízí cestu k odstranění bolesti bez injekcí či chemie. Stačí najít správný bod na ruce, na pár sekund ho stisknout, pustit a celý proces párkrát zopakovat.

Metody tradiční čínské medicíny se těší stále větší popularitě. Lidé v nich hledají a často nacházejí alternativu k tradiční léčbě, protože se odmítají ládovat léky. Čínskou medicínu považují za přírodní alternativu, která přináší stejné, ne-li lepší, výsledky. Odkazují na to, že populace ve staré Číně se dožívala vysokého věku a těšila se dobrému zdravotnímu stavu i bez moderních léčiv.

Mezi jednu z metod tradiční čínské medicíny patří akupresura. Podobně jako akupunktura předpokládá, že tělem prochází životní energie. V určitých bodech pak může být blokována. Zatímco známější akupunktura odblokovává takové body vpichem speciální jehlou, akupresura si poradí i bez jehel. Stačí bod stisknout rukou či jiným tupým předmětem.

Dlaň lidské ruky skrývá akupresurní body či oblasti, které jsou klíčem k bolestem většiny orgánů a částí lidského těla. Kupříkladu v prostředníku najdeme body pro bolesti uší, očí či zubů. V palci najdeme body, které bychom měli tisknout při respiračních obtížích. Většinu problémů s ledvinami vyřeší akupresurní body v malíčku.

Když takový bod najdete, k čemuž by vám měl pomoci přiložený přehled akupresurních bodů, pevně jej na pět sekund stiskněte. Poté na tři vteřiny stisk uvolněte a hned znovu stiskněte. Celý proces opakujte několik minut.

Zdroj: TN.cz

Aby léčba fungovala, musíte celou proceduru opakovat několikrát denně. Když začnou příznaky ustupovat, pokračujte v léčbě ještě několik týdnů. Ale tisknout body už stačí pouze několikrát týdně a frekvenci můžete stále snižovat.

I odborníci specializující se na akupresuru radí, aby ji nikdy nepodstupovaly těhotné ženy, děti mladší tří let, pacienti s onkologickými onemocněními, pacienti s vážnými onemocněními srdce, jater, ledvin a plic, osoby užívající pravidelně léky či závislé na alkoholu.

Související obsah

Lékaři mají k akupresuře a k metodám tradiční čínské medicíny rozporuplný postoj. Na jedné straně pacienty důrazně varují před pokusy nahradit podobnými metodami užívání léků.

Na straně druhé ovšem souhlasí s tím, že by zrovna v případě akupresury či akupunktury pacient mohl vedle léků vyzkoušet i tyto tradiční metody. Dokonce v takovém případě tradiční medicíně přisuzují, že urychluje léčbu. Pokud pacient uvěří, že mu podobné metody pomáhají, uzdravuje se rychleji.

ČTĚTE TAKÉ:

Rakovinu poznáte podle různých znaků i doma, prozradila lékařka

Jak na podzimní nachlazení? Zkuste HOMEOPATIKA!

Pravda o ovoci a zelenině! Co FUNGUJE na EREKCI a co na ledviny?

FOTO: Ukázala prsa jako varování. Rakovina se projevila jen touto nepatrnou skvrnou

Spásná novinka: Vědci tvrdí, že znají lék na rakovinu

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz