Slavní

Toto jsou poslední fotky slavných těsně předtím, než zemřeli

Toto jsou poslední fotky slavných těsně předtím, než zemřeli
Zdroj: oficiální zdroj

Toto je 16 fotek známých osobností. Jsou to poslední snímky, na kterých jsou. Nedlouho po jejich pořízení totiž zemřeli. V galerii najdete například Robina Williamse, Michaela Jacksona, Alberta Einsteina, Johna F. Kennedyho a dvanáct dalších. Podívejte se.

Jsou to nejspíše poslední snímky, na kterých se objevili! Na prvním snímku je Robin Williams, jen večer předtím, než spáchal sebevraždu. Třiašedesátiletý herec byl se svou ženou Susan Schneiderovou. Robin Williams se zabil 11. srpna 2014, poté co mu byla diagnostikována Parkinsonova choroba.

Na druhé fotce je americký idol 50. let - herec James Dean. Milovník rychlých vozů zemřel při nehodě 30. září 1955, právě v tento den byla pořízena i tato fotografie.

Den před smrtí. Fotka Jimi Hendrixe byla vyfocena jen den před jeho smrtí. Hendrix zemřel 18. září 1970 v Londýně v hotelovém apartmá. Podle oficiální lékařské zprávy se zadusil zvratky po konzumaci amfetaminu. Jenže dodnes se spekuluje, že mohl být zavražděn a zadušení zvratky bylo jen maskování.

Albert Einstein zemřel 18. dubna 1955 na infarkt. Jeho poslední fotka byla pořízena v březnu.

Na dalších dvou snímcích jsou bratři Kennedyové. Na prvním Robert, ministr a senátor, krátce po atentátu na něj - 6. června 1968. Na druhém je těsně před smrtí zachycen John F. Kennedy. Americký prezident, který byl zastřelen 22. listopadu 1963 v Dallasu.

Zřejmě nejznámější letkyní světa byla Amelia Earhartová. Jako první žena přeletěla v roce 1928 Atlantský oceán. Na fotce se připravuje na svůj let okolo světa. Amelia záhadně zmizela nad Tichým oceánem, nezvěstná byla od 2. července 1937.

Jeden ze slavných Brouků (Beatles) George harrison zemřel 29. listopadu 2001. Zabila ho rakovina plic. Tato fotka byla pořízena do bookletu k albu "Small World, Big Band" Joolse Hollanda.

Snímek amerického prezidenta Abrahama Lincolna pochází z března 1865. Lincoln byl zabit 15. dubna 1865 ve Fordově divadle ve Washingtonu.

Martin Luther King byl vyfocen 3. dubna 1968, tedy jen den před svou smrtí. O den později byl zavražděn v Memphisu Jamesem Earlem Rayem, který za to byl odsouzen na 99 let. Po celých Spojených státech vyvolala smrt bojovníka za práva afroameričanů nepokoje. V den jeho pohřbu vyhlásil prezident Lyndon Johnson den smutku. Jeho posledního rozloučení se zúčastnilo přes 300 tisíc lidí.

Na dalším snímku je posádka raketoplánu Challenger, která se připravuje na misi. Raketoplán však při startu 28. ledna 1986 explodoval a všichni členové osádky včetně Christy McAuliffeové zemřeli.

Železná lady Margaret Thatcherová zemřela 8. dubna 2013. Její zřejmě poslední fotka byla pořízena v říjnu 2012 před večeří k jejím 87. narozeninám.

Král popu Michael Jackson zemřel 25. června 2009 na srdeční selhání. Na snímku je vyfocen dva dny před smrtí při zkoušce na koncert. I na dalších třech snímcích jsou významní hudebníci - Cliff Burton z Metalicy, Frank Zappa a Keith Moon z The Who. Fotka Burtona vznikla 26. září 1986 v zákulisí při koncertě ve Švédsku, o den později zemřel při nehodě autobusu. Fotka Franka Zappy vznikla při jeho posledním rozhovoru. Zappa zemřel 4. prosince 1993 na rakovinu prostaty. Legendární bubeník kapely The Who zemřel ve 32 letech 6. září 1978. Předávkoval se prášky, které měly zmírnit jeho abstinenční příznaky při léčbě závislosti na alkoholu. Místo třech předepsaných si jich ale vzal 32!

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Šokující výsledky pitvy Robina Williamse: Co měl v krvi, když se zabil?

Drogy, prášky, alkohol: 10 celebrit, které si smrt vzala předčasně

TN.cz / hmr
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz