Zajímavosti

Rozvod Gatesových bude jeden z nejdražších na světě. Kdo drží prvenství?

Rozvod Billa Gatese a Melindy bude patřit mezi ty nejdražší na světě. Světové prvenství ale drží Jeff Bezos, zakladatel Amazonu. Jeho manželka se při rozvodu stala čtvrtou nejbohatší ženou světa.

Jeff Bezos a Mackenzie Scottová

Po románku s Lauren Sanchezovou Bezosovi do smíchu moc nebylo. Zakladatel Amazonu a majitel jedné z nejdražších jacht na světě se při rozvodu s MacKenzie pořádně plácl přes kapsu. Jeho teď už exmanželka si v rámci rozvodového řízení odnesla čtyřprocentní podíl ve firmě v přepočtu za 860 miliard korun.

Ve světě slavných a bohatých nejde o jediný pár, který při rozvodu musel sáhnout hluboko do kapsy.

Mel Gibson a Robyn Moore

Slavný režisér a herec se s manželkou rozvedl v roce 2011. Důvod? Prý nepřekonatelné rozdíly. Pod nimi si můžeme asi představit Gibsonovy aférky, rasistické chování a údajné napadání žen nebo řízení v opilosti. Vzhledem k tomu, že neměli předmanželskou smlouvu, soud určil pro Robyn jako odškodné polovinu majetku, který měl v té době hodnotu asi 7 a půl miliardy korun.

Související obsah

Ivana Trumpová a Donald Trump

Bývala reprezentantka v lyžování, zlínská rodačka Ivana Zelníčková se do movitého podnikatele Donalda zakoukala v roce 1976 a o rok později byla svatba. V roce 1991 se rozvedli. Ivana tehdy vysoudila téměř 900 milionů korun, několik domů a roční apanáž šest milionů korun. Dnes má Trumpová majetek v hodnotě dvě a půl miliardy korun.

Pavel Tykač a Daniela Kuchtová

Exmanželka sedmého nejbohatšího čecha Pavla Tykače se rozhodla na Křivoklátsku po rozvodu postavit obrovský podzemní komplex Maják Ptyč, který byl dlouhou dobu zahalen tajemstvím. V objektu údajně měli členové sekty přečkat děsivou apokalypsu, nakonec se ale z areálu stal takzvaný Supertrezor pro miliardáře ve kterém mohou uchovávat v bezpečí své cennosti, nebo dokonce i auta.

Michal Čoudek, sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz