Krimi

Nečesaný je pachatelem, je to nade vše jasné, tvrdí syn kadeřnice

Lukáš Nečesaný, podezřelý z pokusu o vraždu kadeřnice, ke kterému došlo v únoru roku 2013 v Hořicích na Královéhradecku, byl minulý týden po více než dvou letech propuštěn na svobodu. Nejvyšší soud třináctiletý trest zrušil poté, co vyplul najevo nesprávný postup vyšetřovatelů i soudců. Syn napadené kadeřnice si však stojí za tím, že útočníkem nemůže být nikdo jiný, než právě propuštěný Nečesaný.

"Já jsem o jeho vině naprosto přesvědčen," říká syn napadené kadeřnice Radek B. Jeho matka Ludmila utrpěla po úderech tupým předmětem mnohačetná zranění a po útoku ležela s roztříštěnou hlavou v kalužích krve.
 

"Pro nás jako pro rodinu to byl otřesný zážitek. Já jsem navíc po několika dnech musel jít kadeřnictví uklidit, všude byla krev, bylo to strašné," dodává.
 

Když se ptáme sousedů, vedle kterých Lukáš Nečesaný v Hořicích žil, většina ho ani nezná. Kdo ho ze sousedství zná, odmítá, že by byl gauner, spíše ho všichni mají za slušného kluka. "S tím rozhodně nesouhlasím. Jestli se ptáte jeho kamarádů a známých, tak možná, ale měli byste se zeptat i jiných lidí," nesouhlasí s nálepkou slušného hocha Radek B.

Související obsah

Syn napadené věří, že rodina Nečesaných ovlivňuje vyšetřování a rozhodování soudu. "U Nejvyššího soudu podle mého názoru došlo k velkému ovlivnění ze strany rodiny Nečesaných," tvrdí. "Vždyť dva soudy ho určily jako pachatele, dva soudy ho odsoudily. A Nejvyšší soud určí, že to neprovedl a pustí ho, obžalovaného z pokusu vraždy, na svobodu bez vazby. To považuji za naprosto nestandardní postup," dodává.
 

Někteří známí Lukáše Nečesaného uvedli, že byl Lukáš závislý na drogách a měl dluhy. S tím souhlasí i Radek. "Především mě v tom utvrdila i toxikologie, která byla provedena u Krajského soudu a která naprosto jasně potvrdila to, že ten člověk jeden až tři měsíce před spácháním tohoto trestného činu požil pervitin," vysvětluje Radek B. Nečesaný však tvrdí, že pervitin pouze zkusil přibližně rok předtím.
 

Radek B. navštěvoval pravidelně líčení soudu a vývoj případu bude pochopitelně sledovat i nadále. Na otázku, jaké bylo se podívat Lukáši Nečesanému u soudu do očí, odpovídá jasně: "Jaké to bylo? Zkuste se podívat vrahovi do očí a uvidíte!"


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Hovado, vůl, blbec, vrah. To někdo nasprejoval na hrob Rychtářovy rodiny

Žilkové šlo o život! Fotku muže, který ji pronásledoval s nožem, ji ukázala policie

TN.cz/Jakub Deml

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz