Krimi

Děda Nečesaného tvrdí: Lukáš to nebyl, dám za něj ruku do ohně

Propuštění Lukáše Nečesaného z vězení po více než dvou letech přivítala jeho rodina s velkou radostí. Nejinak i jeho děda, u kterého Lukáš v Hořicích bydlel. Ve vnukovu nevinu skálopevně věří a doufá, že se vše objasní a jeho rodina bude mít konečně vytoužený klid.

Zpočátku se s námi pan Nečesaný, děda obžalovaného Lukáše, nechtěl ani bavit. Když však viděl mikrofon televize Nova, ochotně za námi sešel ke vstupním dveřím. "Já myslel, že jste z těch novin, co o Lukášovi šíří tu špínu a pomluvy," vysvětlil nám po otevření dveří.
 

"Byla to hrozná doba, když byl Lukáš ve vězení. Nervy, to si nikdo nedovede představit," vzpomíná na nedávnou minulost Luděk Nečesaný. "Jsme šťastní, že se z toho zatím dostal," dodává. O propuštění jeho vnuka Lukáše rozhodl minulý týden Nejvyšší soud poté, co vyplul najevo nesprávný postup vyšetřovatelů i soudců.
 

Že by se však Lukáš mohl brzy za mříže vrátit, si jeho děda nepřipouští: "Toho se nebojím, protože oni na něj nic nemají," vysvětluje. "Já bych za něj dal ruku do ohně," dodává. Luděk Nečesaný se také pozastavuje nad způsobem zadržení jeho vnuka. Lukáše zadrželi policisté cestou do školy, jejich zákrok byl podle jeho dědy nepřiměřený: "Ho***a to jsou, nic jinýho," rozčiluje se.

Související obsah

Zarputile Luděk Nečesaný odmítá i drogovou dráhu jeho vnuka. "Jako každej kluk to zkusil, ale to bylo už dávno předtím, to je nesmysl," odmítá nařčení z narkomanie. "Nebyl svatej, tak jako každej kluk, ale jak řekla i jeho ředitelka ze školy, takovejch je tam polovina ze třídy," hájí svého vnuka.
 

Někteří známí Lukáše Nečesaného tvrdí mimo jiné, že Lukášovi nedůvěřovali ani jeho rodiče, ani prarodiče, u kterých v Hořicích bydlel. Podle některých nesměl mít dokonce ani klíče od domova, aby se doma nepohyboval bez dozoru a nemohl tam něco ukrást. "To jsou právě ty kydy! Měl normálně klíče, to jsou pomluvy, co někde píšou," rozčiluje se jeho děda.
 

Pobyt ve vězení prý Lukáše velmi změnil. Dle slov Luďka Nečesaného tam dospěl. "Z něj je chlap. Chodil tam cvičit do posilovny, já jsem ho ani nemohl poznat," říká.

TN.cz/Jakub Deml

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz