Potraviny na pranýři

Pozor na tyto kuřecí řízky! Můžete onemocnět salmonelózou

Pozor na tyto kuřecí řízky! Můžete onemocnět salmonelózou
Zdroj: Potravinynapranyri.cz

V obchodech se opět objevily nebezpečné potraviny. Tentokrát jde o kuřecí řízky, ve kterých byla prokázána přítomnost mikroorganismu způsobujícího salmonelózu.

Web potravinynapranyri.cz, který kontroluje kvalitu potravin v českých obchodech, narazil opět na nevhodné potraviny. Při kontrole v děčínském Kauflandu inspektoři narazili na kuřecí prsní řízky, ve kterých byla prokázána přítomnost bakterií způsobujících onemocnění salmonelóza. Na mase je uváděn výrobce DRŮBEŽÁŘSKÝ ZÁVOD KLATOVY a.s., 5. května 112, 33901 Klatovy.

"Ve výrobku byla prokázána přítomnost mikroorganismu Salmonella enteridis, který může způsobit při nedostatečné tepelné úpravě onemocnění salmonelózu,“ upozorňuje web.
 

Právě maso, mořské ryby a plody moře jsou z hlediska zdravotní nezávadnosti nejvíce rizikové. Průjmové onemocnění, které bakterie salmonely vyvolávají, může být velmi nebezpečné pro některé skupiny lidí.

Související obsah

V kuřecích řízcích jsme už v minulosti pojídali i antibiotika, bakterie salmonely jsme pili v čaji. S rýží z Indie jsme si dávali i slušné dávky olova a v polských sušenkách jsme ochutnali jed na myši, v dalších potravinách i technickou sůl.

ČTĚTE TAKÉ:

České děti jsou plné jedovatých látek, varuje Státní zdravotní ústav

Jaké jídlo škodí vašim mazlíčkům? Tady jsou 3 jedy

Tohle nejezte! 6 potravin, které způsobují rakovinu

TN.cz / vem
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Soud osvobodil exministra Bártu i zpravodajce Petržílka

Soud v úterý osvobodil exministra Víta Bártu a bývalého zpravodajce BIS Jana Petržílka. Oba byli obžalováni, že měli vynést odposlechy rozhovorů bývalého pražského primátora Pavla Béma a lobbisty Romana Janouška. Toto obvinění se však neprokázalo.

Krátká zpráva

Řecko zavádí povinné očkování proti covidu-19 pro lidi starší 60 let

Řecká vláda rozhodla o povinném očkování proti covidu-19. Týká se lidí starších 60 let, kteří ho budou muset podstoupit do poloviny ledna. Pokud se někdo z této věkové skupiny obyvatel naočkovat nenechá, hrozí mu pokuta ve výši 100 eur. "Je to cena, kterou musíme zaplatit kvůli zdraví," okomentoval povinné očkování řecký premiér Kyriakos Mitsotakis. Ze zhruba jedenácti milionů Řeků je naočkováno 63 procent. Z rizikové skupiny nad 60 let není naočkováno asi 520 000 lidí, píše agentura Reuters.

Píše se na Deník.cz