Interaktivní mapa

Natrhejte si OVOCE ZDARMA ve vašem okolí! Víme, kde roste!

Natrhejte si OVOCE ZDARMA ve vašem okolí! Víme, kde roste!
Zdroj: na-ovoce.cz/ thinkstockphotos.com

Nemáte zahradu a chcete mít sezónní ovoce, za které nemusíte platit tučné sumy v obchodech? Řešení je díky nové aplikaci velice snadné. Podívejte se, kde si ve vašem okolí natrháte čerstvé ovoce.

Česká republika je plná zdravých ovocných stromů, jejichž plody rok co rok přijdou nazmar, pokud je někdo neočesá, což se často neděje.

Zdroj: na-ovoce.cz

Proto vznikla nová iniciativa, která chce tento problém řešit. Web Na ovoce je komunitní platformou, jež má sloužit těm, kteří chtějí využívat přírodní bohatství v podobě volně rostoucích ovocných stromů, keřů či bylinek. Ať už chtějí ušetřit nebo jim není lhostejné plýtvání.

INTERAKTIVNÍ MAPU S VOLNĚ DOSTUPNÝMI OVOCNÝMI STROMY NAJDETE ZDE

"Snahou je společně takováto místa nejen mapovat, ale také přispívat k jejich udržitelnosti, zakládat nová a dbát na hodnoty, které rostliny pro člověka představují," uvádí zakladatelé na webu. 

Související obsah

Lidé díky iniciativě zjistí, kde se ovoce k volnému sběru nachází, zároveň ji ale mohou i vytvářet. Stačí se zaregistrovat a postupovat podle Kodexu sběrače, díky němuž zjistí, jak lze poznat ovocný strom, který je přístupný veřejnosti. 

ČTĚTE TAKÉ:

Tipy na ovocnou snídani. Bude lahodit vašemu oku i žaludku!

Vegetariáni, pozor, maso je i v banánech!

pet, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Interaktivní mapa

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Píše se na Deník.cz