Uprchlíci

V oblíbeném turistickém ráji Čechů protestují stovky uprchlíků!

V oblíbeném turistickém ráji Čechů protestují stovky uprchlíků!
Zdroj: Profimedia

Stovky běženců na řeckém ostrově Lesbos vyšly do ulic města Mityléna. Požadují lepší podmínky v uprchlických táborech, rychlejší vyřizování azylové registrace a zajištění osobní bezpečnosti. Ostrov Lesbos je i pro Čechy oblíbenou prázdninovou destinací.

Protestují uprchlíci z Iráku a Sýrie a chtějí mimo jiné i to, aby od nich úřady oddělily Afghánce - mezi skupinami běženců údajně vznikají konflikty. Právě při násilnostech mezi Afghánci a Syřany s Iráčany musela dokonce zasahovat policie!

"To není tábor. Je to zoo," citoval list Intependent slova jednoho z protestujících Iráčanů. "Každý den jsou v táborech potyčky. Nedokážeme ochránit naše ženy a naše lidi," pokračoval.

Uprchlíkům také vadí dlouhá doba, kterou musí v táboře strávit, než dostanou potřebné dokumenty pro pobyt. Po příjezdu sice dostanou status uprchlíka a povolení k přechodnému pobytu, jenže kvůli velkému přílivu imigrantů se vyřízení zpožďuje.

Související obsah

Řecko letos zažívá mnohonásobně vyšší nával uprchlíků než loni. Letos už na řecké ostrovy dorazilo přes 50 tisíc uprchlíků, loni za stejnou dobu jich bylo zhruba 6 500. Řecké ostrovy, které leží nedaleko turecké pevniny, jsou vyhledávaným cílem uprchlíků. Podle zprávy OSN totiž až polovina uprchlíků mířících do Řecka putuje právě přes ostrov Lesbos.
 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz