Střelba

Střelec, který zabil v kostele 9 lidí, byl dopaden policií

Střelec, který zabil v kostele 9 lidí, byl dopaden policií
Zdroj: facebook.com

Jedenadvacetiletý Dylann Roof, kterého americká policie podezřívá, že ve středu večer zastřelil v kostele ve městě Charleston devět lidí, byl dopaden policií. Mladíkův hrůzný čin byl zřejmě rasově motivovaný.

Šílený střelec vešel ve středu kolem deváté hodiny východoamerického času do kostela ve městě Charleston v Jižní Karolíně. Tento kostel navštěvují především Afroameričané. Podle svědků si střelec stoupl a řekl, že "přišel zastřelit nějaké černochy." Pak rozpoutal masakr. Zahynulo devět lidí včetně pastora.

Policie zahájila pátrání po jednadvacetiletém Dylannu Roofovi. Mladík zřejmě dostal vražednou zbraň od svého otce k jednadvacátým narozeninám. Podle informací americké stanice CNN Roofa dopadla ve čtvrtek ráno policie v Severní Karolíně.

Roof stihl od střelby ujet skoro 400 km, než narazil na policejní kontrolu. Zadržení se nebránil. U sebe měl ale zbraň. Zatím není jasné, zda se jedná o vražednou zbraň.

Související obsah

K případu se vyjádřil i prezident Barack Obama. Ten vyzval k debatě o střelných zbraních v USA. Posteskl si, že se podobné případy stávají v USA až příliš často. "Nevinní lidé byli znovu zabiti, protože kdosi, kdo chtěl způsobit bolest, neváhal vzít do ruky zbraň," řekl Obama.

"Nechť je jasno: Musíme přiznat, že násilnosti tohoto typu se v jiných vyspělých zemích nedějí," dodal a vyzval k nové celospolečenské debatě o zacházení se střelnými zbraněmi. Americká společnost podle něj jako celek musí změnit způsob, jakým o násilném použití zbraní smýšlí. Zavražděného pastora prý Obama i jeho žena Michelle znali.

vbo, TN.cz

K tématu Střelba

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz