Charleston

Střelec v USA držel rukojmí, jedno zabil. Policie ho zlikvidovala

Centrum amerického města Charleston uzavřela ve čtvrtek odpoledne místního času policie. Do restaurace totiž nakráčel ozbrojený muž, který podle místních médií jednoho člověka zabil a dalšího zranil. Po několika hodinách ho policisté zneškodnili.

Drama skončilo ve chvíli, kdy se policistům podařilo ozbrojeného muže postřelit a vážně zranit. Zneškodnění agresora předcházelo dlouhé vyjednávání. Zbylá rukojmí se podle všeho podařilo vysvobodit bez jakékoli újmy.


Střelec se objevil v restauraci Virginia´s On King na ulici King Street. Svědci, kteří v tu dobu v restauraci obědvali, vypověděli, že do restaurace přišel starší černý muž, který vypadal jako zaměstnanec a v ruce měl malý revolver.

Podle svědků měl muž křičet "Ve městě je nový šerif!" nebo "Jsem nový král Charlestonu," uvádějí místní média. Většina zákazníků stihla utéct zadním vchodem. Podle starosty města byl jeden člověk zraněn a převezen do nemocnice. Později se objevila informace ještě o jednom mrtvém.

Související obsah

 

Agresorem byl nejspíš nespokojený nebo propuštěný zaměstnanec restaurace, který se přišel mstít. Muž v budově, kterou policie obklíčila, držel neupřesněný počet rukojmí. "Tohle není teroristický čin ani zločin z nenávisti. Je to prostě rozzuřený zaměstnanec, který přišel na místo, kde pracuje," cituje starostu Johna Tecklenburga CNN.


Policisté žádali místní obyvatele, aby se oblasti, v níž restaurace stojí, vyhnuli. V akci byli i těžkooděnci a odstřelovači, celá oblast byla uzavřená. Okolní obchody byly evakuovány. Přesto se k místu tlačila spousta čumilů, kteří si všechno natáčeli na mobily. 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz