Blesk

Silný blesk spálil vybavení radnice v Moravské Třebové!

Půlmilionovou škodu způsobil na radnici v Moravské Třebové zásah blesku. Úder do věže Městského úřadu zničil téměř veškerou elektroniku v budově. Na vyhození je dvacet počítačů, čtyřicet telefonů nebo kopírky. Opravit bude potřeba i kancelář starosty.

Měděnou hvězdu na kopuli úřadu zdemoloval výboj k nepoznání. Ale jakmile dopadla na zem, pokusil se ji ukrást sběrač kovu. Vzdal to jen proto, že byla rozžhavená a zloděj se o ní popálil. Zásah bleskem zastavil i hodiny na věži, ukazují 19 hodin a 57 minut.

"Pan revizní technik mi sdělil, že kdybych se držela myši a usilovně pracovala, tak bych tu ránu asi taky dostala," svěřila se TV Nova jedna úřednice.

Naštěstí blesk zasáhl radnici v neděli večer. Po budově vyskákalo několik zásuvek a to včetně těch hned vedle regálů s papírovými šanony. Naštěstí hořet v budově nezačalo. Ale radnice bude muset nakoupit novou elektroniku. Zničeno je 20 počítačů, 40 telefonů nebo 3 kopírky. Technici musí opravit také obecní rozhlas.


Související obsah

"Město má platné revize, jak elektroinstalací, hromosvodů, přepěťovou ochranu, ale síla toho úderu byla tak velká, že ty ochranné prvky vůbec nevstoupily do hry," řekla TV Nova mluvčí MÚ Moravská Třebová Dagmar Zouharová.
 

vbo, Petr Brzek, tn.cz / TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz