Antikoncepce

Revoluce v antikoncepci: Čím budou nové kondomy speciální?

Revoluce v antikoncepci: Čím budou nové kondomy speciální?
Zdroj: boredpanda.com

Antikoncepce by měla být základem každého bezpečného sexu. Nejrozšířenější variantou jsou prezervativy, které nejenže chrání před nechtěným otěhotněním, ale brání také přenosu pohlavních chorob. Nejnovější kondomy toho ale umí ještě víc. Dokážou totiž odhalit, jestli a jakou pohlavní nemocí trpíte.

Chytré kondomy přitom nejsou výtvorem renomovaných vědců. Přišla s nimi skupinka studentů ve věku 13 a 14 let a s tímto vynálezem vyhráli technickou soutěž, píše web dailydot.com.

"Chtěli jsme vymyslet něco, co by dokázalo snadno odhalit sexuálně přenosné nemoci. Aby se lidé mohli otestovat doma v soukromí a nemuseli chodit na vyšetření k doktorovi," říká čtrnáctiletý Ali, který je jedním z těch, kteří převratnou novinku vymysleli.

Podle nich barevné kondomy pomohou tomu, aby lidé byli zodpovědnější a včas se léčili. Pohlavní choroby jsou totiž stále věc, za kterou se lidé stydí a neřeší ji. A ty se pak mohou vesele šířit.

Související obsah

Princip je jednoduchý. Pokud je člověk nakažen pohlavní nemocí, změní prezervativ barvu. Umožňuje to vrstva molekul, která různě reaguje s bakteriemi sexuálně přenosných chorob. Zeleně se zbarví v případě chlamýdií, žlutá indikuje herpes, fialová lidský papilomavirus a modrá syfilis.

Chytré kondomy zatím nejsou v prodeji, musí se jim ještě vychytat mouchy. Zatím totiž není jasné, jestli budou schopny identifikovat nemoc u obou partnerů, nebo jen u toho, kdo jej má nasazený. Každopádně je nápad těchto náctiletých lidí geniální a je jen otázkou času, než ho uvedou na trh.

ČTĚTE TAKÉ:

Video: Tomu říkáme skvělá reklama na kondomy!

VIDEO: Špinavý chlápek se snaží ukecat prostitutku, aby šla bez kondomu

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz