Blesk

Fenku zasáhl kvůli implantátu blesk. Přežila zázrakem

Rok a půl stará fenka přežila v Hájku na Karlovarsku zásah blesku. Veterinář, který ji ošetřoval, se s podobným případem ještě nesetkal a říká, že jde o zázrak. Blesk prý psy zasáhne jen velmi vzácně.

Za úder blesku do psa pravděpodobně mohl kovový implantát, který zvířeti zůstal po operaci. Fenka se tak možná podruhé narodila. Fena Sunny se ze zranění rychle zotavuje. Před dvěma týdny jí šlo o život. Zasáhl ji blesk a zle popálil.

Na krku a hřbetě měla půl metru dlouhou popálenin. "Já jsem celou neděli myslela, že o ni přijdem. Tak jsem brečela i synovi do telefonu," vzpomíná chovatelka Jitka Reisová na dramatické chvíle. Bez pomoci zkušeného veterináře by Sunny nepřežila. Do rány se jí navíc dostala infekce a hrozila otrava.

Pejsek musel hodně vytrpět, protože rekonvalescence byla dost bolestivá. Lékař naštěstí Sunny pomohl tím, že jí podával tišící prostředky. Záněť vyléčil antibiotiky.

Související obsah

Příčina zásahu je vidět na rentgenu psa. V květnu Sunny zavedl veterinář po problémech s kloubem na zadní noze kovový implantát. "Implantát, který se tam zaváděl při operaci, působil jako malý hromosvod a určitě tam proběhla nějaká termická reakce," soudí Petr Vodička, veterinář z Mariánských Lázní.

Sunny se bouřky ani teď nebojí. Její plemeno vyniká odvahou. Před bouřkou teď bude muset chovatelka fenku zavírat na tři západy.

ČTĚTE TAKÉ:

VIDEO: Muž se po 8 letech shledal se ztraceným psem. Jeho reakce vás dostane!

Tahle galerie vás rozpláče: Umírající pejskové se svými milujícími páníčky

tn.cz / gar

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz