Snídaňové štěně

Pejsek Sunny skládal poslední zkoušku! Podívejte se, jak ji zvládl

Z prvního snídaňového štěněte Sunnyho už je kus psa. Žije u své rodiny, kde pomáhá dvěma chlapcům s poruchou autistického spektra. Aby však mohl plnit úkoly asistenčního psa, musel také splnit poslední náročnou zkoušku. Jak ji zvládl?

Sunny v současnosti pomáhá sourozencům Oliverovi a Denisovi. "Oni ho úplně zbožňují. Každé ráno, tak první, co dělají, je, že se běží podívat na Sunnyho," prozradila maminka chlapců.


"Vidím velký pokrok. U Olivera strašně zklidňuje tikové projevy, když je s ním. A u Denise vidím pokrok v komunikaci s lidmi, protože na Sunnyho se každý ptá. Denis, který se s lidma moc nebavil, tak o tom Sunnym je schopný mluvit dlouhou dobu," dodala.


Asistenčního psa však čekala finální velká zkouška. Sunny skládal test přístupnosti podle mezinárodních standardů. Jde o test, který ověřuje, že je klient schopný se se psem pohybovat na veřejnosti a že není nebezpečný sám sobě ani okolí.

Související obsah


"Hodnotí se to velice přísně, protože on musí splnit veškeré podmínky, které jsou testem dané. Stačí, aby jednu podmínku nesplnil, a bohužel tím nesplní celý test," uvedla rozhodčí, která na celý průběh testu dohlížela.


V testu se ověřuje hned několik věcí – například jestli zvládá zůstat u nohy, zastavit před přechodem a počkat na povel, zda zvládá cestování v MHD včetně nástupu a výstupu nebo jestli umí zůstat klidný, i když ho musí podržet cizí osoba.

Související obsah


Všechny tyto úkoly splnil Sunny na výbornou. "Byli naprosto vynikající za všech rušivých momentů," dodala rozhodčí. Teď už jen nezbývá než Sunnymu a jeho rodině popřát, ať jim to stejně dobře funguje i nadále.

nor TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, které leží asi 120 km východně od hlavního města Dakar, zemřelo 11 novorozenců. Oznámil to ve středu bez dalších podrobností na svém twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguère na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz