Uprchlíci

Komplic tuniského atentátníka se snaží proniknout do Evropy!

Komplic tuniského atentátníka se snaží proniknout do Evropy!
Zdroj: Twitter

Tuniská policie varovala, že atentátník Sajfaddín Rizkí, který 26. června postřílel na pláži a v hotelu v letovisku Súsa 38 lidí, měl komplice. Jenže ten před policií utekl do Libye a snaží se vměstnat na loď převážející do Evropy uprchlíky!

Osmadvacetiletý Rafik Tajari měl Rizkímu se strašlivým útokem pomáhat. Podle informací britského listu Telegraph se Tajari společně s dalším mužem podezřelým z terorismu Mohamedem bin Abdallahem uchýlil do Libye, odkud by chtěl přeplout Středozemní moře a společně s davem uprchlíků proniknout do Evropy.

Telegraphu to potvrdila přímo rodila Rafika Tajariho. Ačkoliv opustil domov už před sedmi měsíci, na rodině podezřelý muž hodně lpí a často ji volá i z Libye. Rodičům řekl, že se chce dostat do Evropy, aby začal nový život. Jakýkoliv podíl na atentátu v Súsách rezolutně odmítá.

Zdroj: oficiální zdroj

Odmítá to i jeho otec. "Možné je všechno, ale tohle by můj syn nikdy neudělal. Nevychoval jsem své syny tak, aby se z nich stali zločinci." Podle otce si chce mladík útěkem do Evropy pouze zajistit lepší živobytí. Tajné služby se ale obávají, že by mohl utíkat před spravedlností nebo dokonce plánovat teroristický útok!

Mladý muž je velmi inteligentní. Hovoří plynně francouzsky, anglicky a italsky. na univerzitě studoval mezinárodní obchod a v roce 2012 se snažil stát policistou. Složil všechny zkoušky, ale nepodařilo se mu najít zaměstnání.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Zeman: Útok v Tunisku je metastází Islámského státu

Evropské cestovky ruší zájezdy do Tuniska. Češi strach nemají

Masakr na pláži: Útočníka šlo zastavit dřív, ochranka selhala

Svědectví Čecha: Výbuchy a pak chaos. Máme strach!

vbo, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz