Křest

VELKÁ SLÁVA! V Británii křtili princeznu Charlottu. VIDEO

Británie byla opět na nohou. Princ William a vévodkyně Kate totiž nechali pokřtít svou dceru Charlottu. Podívejte se, jak devítitýdenní princeznička povyrostla.

Velká sláva! Británie znovu žila královskou rodinou, konaly se totiž křtiny princezny Chralotty. Lidé tak mohli vidět celou rodinu pohromadě a podívat se, jak princeznička za posledních několik týdnů povyrostla.

Křest se konal v kostele Máří Magdaleny v Sandringhamu. Soukromé ceremonie se zúčastnilo jen 21 hostů včetně královny Alžběty.

Devět týdnů stará princezna měla pět kmotrů - sestřenici Williama Lauru Felleowesovou, bratrance Kate Adama Middletona, nejbližší přítelkyni Kate Sophii Carterovou a blízké přátelé rodičů malé Charlotty Thomase van Straubenzeeho a Jamese Meadeho. Trochu překvapivě se kmotrou malé Charlotty nestala sestra Kate Pipa.

Chralotta byla pokřtěna vodou z řeky Jordán ze zlatého poháru, který nechala vyrobit královna Viktorie. Princeznička měla na sobě stejnou róbu jako při křtu její starší bratr. Jedná se o repliku šatů, které královna Viktorie nechala ušít pro svou nejstarší sestru a byl v něm křtěn i William.

Související obsah

Královskému páru se narodila holčička ráno v sobotu 2. května 2015 a dostala jméno Charlotte Elizabeth Diana. Charlotte je jméno francouzského původu a děvčátko jej dostalo z úcty k dědečkovi a Williamovu otci princi Charlesovi. Je to také prostřední jméno Katiny sestry Pippy Middletonové. Prostřední jméno dostala princezna po prababičce a současné královně Alžbětě. Jméno Diana odkazuje k Williamově matce, tragicky zesnulé lady Dianě. Oficiálně má být holčička titulována princezna Charlotte z Cambridge.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

První oficiální snímky prince a princezny: Viděli jste už něco roztomilejšího?!

PLNOŠTÍHLÁ KOČKA! Takhle bude vypadat dcera Williama a Kate v 18 letech

TN.cz / hmr
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz