Su-24M

V Rusku se zřítilo už páté letadlo za měsíc! Úřady zastavily lety

V Rusku se zřítilo už páté letadlo za měsíc! Úřady zastavily lety
Zdroj: oficiální zdroj

V Rusku havaroval další vojenský bombardér Su-24M. Včera narazil do země. Ani jeden z pilotů nehodu nepřežil. Protože jde už o pátý případ za jediný měsíc, bombardéry dostaly zákaz létat.

Bombardér Su-24M havaroval při rutinním výcvikovém letu na východě Ruska v Chabarovském kraji. Oba členové posádky - 28letý pilot, nadporučík Damir Salakhutdinov, a 27letý navigátor, nadporučík Alexander Rahimov - zemřeli. Jde už o pátou nehodu ruských vojenských letounů v posledním měsíci, píše server newsru.com.

Předběžnou příčinou nehody byla podle ruských úřadů technická závada letadla, patrně porucha motoru. Podle zdroje RIA Novosti se jeden z pilotů stihl katapultovat, ale neotevřel se mu padák, takže zemřel. Druhý zahynul v troskách hořícího stroje na zemi.

Ministerstvo obrany pozastavilo lety bombardérů Suchoj dokud neurčí přesnou příčinu katastrofy. Ministerstvo obrany uvedlo, že letadlo havarovalo v neobydlené oblasti, aniž by došlo ke škodám na zemi. Bombardér údajně ostře zahnul doleva a letoun se pak srazil s povrchem země.

Podle agentury TASS byl letoun plný munice. Ta zřejmě explodovala. Na místě havárie je nejméně dvacetimetrový kráter hluboký pět metrů.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz