Kim Čong-un

Diktátor Kim popravuje jak na běžícím pásu! Už předhonil otce

Diktátor Kim popravuje jak na běžícím pásu! Už předhonil otce
Zdroj: isifa.com

Severokorejský vůdce Kim Čong-un už od svého nástupu do čela KLDR v roce 2011 nechal popravit celkem 70 představitelů z vedení státu a strany. Dokonce už tak překonal svého otce, který v počátcích své vlády nechal zabít desetkrát méně lidí.

Kim se zatím zbavuje lidí jako na běžícím pásu. Patrně nejvýznamnější popravou, kterou nařídil, bylo odstranění jeho strýce Čang Song-tcheka, který byl považován za druhého nejmocnějšího muže v zemi a pomohl mladému vůdci převzít vládu. Byl Kimovi k dispozici až do doby, než byl obviněn z vlastizrady a odsouzen k smrti.

Kromě toho měl nechat nedávno popravit i ministra obrany. Je tedy zřejmé, že vůdce nemá příliš velkou trpělivost a uděluje trest smrti velmi často. Dokonce se objevují i bizarní zprávy o tom, že nechává lidi popravovat výstřelem z protiletadlového děla. O velkých čistkách v Severní Koreji informovala agentura AP s odkazem na jihokorejského ministra zahraničí Jonga Pjong-Se.

Popravit nechal vůdce také šéfa jednoho z akvárií, ve kterém pomřely tucty želvích mláďat. Šéf akvária se bránil tím, že za vše mohou časté výpadky elektřiny a nedostatek potravy pro zvířata. Kim se prý přímo rozohnil a začal běsnit. Všem je už ostatně známo, že mladý diktátor je nařizováním poprav proslulý a nemá problém poslat před popravčí četu ani své rodinné příslušníky. Prozatím posledním případem, kdy nechal někoho popravit, je případ stavby nového letiště v Pchjongjangu. Kimovi se podle všeho nová budova nelíbila a tak architekta, který projekt vypracoval, poslal na smrt.

Související obsah

Kim a jeho rodina vládne Severní Koreji tvrdou rukou již od roku 1948. Nejsou ovšem známé žádné informace o fungování severokorejského politického systému. Je ovšem jasné, že jedním z pilířů Kimova režimu jsou tvrdé tresty, především právě popravy, o kterých je slyšet stále častěji.
 

TN.cz

K tématu Kim Čong-un

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz