Požár

Rodina přišla o dům i věci kvůli blesku! Pomoct jí můžete i vy

Ničivé důsledky středečního požáru kvůli blesku v Hodoníně na Chrudimsku, při kterém pětičlenná rodina přišla nejen o střechu nad hlavou, ale i o veškeré věci, vyvolaly mezi lidmi velký soucit.

Bouře, která přešla Českem v noci na středu tento týden, zkomplikovala život pětičlenné rodině z Hodonína. Sebrala ji totiž střechu nad hlavou a i ostatní věci, které shořely po zásahu bleskem.

Okamžitě jí proto lidé začali vozit nejen oblečení, ale  například i postele. Nikdy neměli moc peněz a teď už nemají vůbec nic. Blesk si jejich dům vybral a udeřil v místech, kde byla stodola. Už hodinu po neštěstí se ozývali lidé, kteří chtěli pomoci.

Související obsah

"Během dvou dní jsme navozili dvě plný auta a dva plný vozíky věcí," řekl TV Nova jeden z organizátorů pomoci rodině. Jedná o zejména o oblečení, jsou tu dětské boty, kalhoty, mikiny, dokonce dvě postele, přikrývky, deky. Můžete pomoci i vy, byl zřízen tento speciální bankovní účet:

                                     2871539123/0800

Dům rodina neměla pojištěný, teď navíc odborníci rozhodli, že se celý bude muset zbourat. Rodina zatím bydlí v obecním domě, dnes tu stráví první noc, dosud byla u příbuzných. Oddechnout si musejí hlavně tři děti, které po požáru dosud pořádně nespaly ani nejedly. 

pet/Petr Brzek, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz