Islámský stát

Šokující video: ISIS natáčí popravy zajatců ve filmovém studiu!

Už řadu měsíců si experti lámou hlavy nad tím, jak je možné, že náborová videa a popravy zajatců, které věší Islámský stát na internet, vypadají tak profesionálně. Hackeři na tuhle záhadu nabídli odpověď.

Skupina hackerů z Ukrajiny, která si říká Kyberberkut a jejíž název odkazuje na elitní policejní jednotku, která potlačovala revoluci na Majdanu, totiž zveřejnili na internetu video, o němž tvrdí, že ho získali z tajných materiálů.


Ty měl v zemi tak trochu zapomenout americký senátor a neúspěšný kandidát na prezidenta USA John McCain. Hackeři se politikovi posmívají a nabádají ho, aby příště radši nechal tajné materiály doma ve Washingtonu.


Video, které údajně ukazuje, jak islamisté inscenují a natáčejí popravy západních zajatců, má ovšem jeden zásadní nedostatek. A tím je jeho nízká kvalita.

Související obsah


Na zveřejněných záběrech je sice dál od kamery viditelná jakási maketa pouště, klečící člověk v oranžové kombinéze a popravčí připomínající nechvalně proslulého Džiháda Johna, ale všechno je rozostřené a vzdálené.


Dokud tedy pravost videa nepotvrdí experti, je lepší brát ho rezervovaně. Je totiž možné, že jde jen o rafinovaný vtípek nebo záměrnou provokaci.

pez
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz