íránský jaderný program

Jaderný program: Světové mocnosti se dohodly s Íránem

Jaderný program: Světové mocnosti se dohodly s Íránem
Írán | Zdroj: Profimedia

Írán a světové mocnosti dosáhly na jednání ve Vídni dohody ohledně íránského jaderného programu, uvedla dnes agentura Reuters s odvolání na jednoho z íránských diplomatů. Podle agentury AP to potvrdil i jistý západní diplomat. V pondělí vypršel další prodloužený termín, do kterého měla být dohoda dojednána, a rokování pak pokračovala i po půlnoci.

"Veškerá ta těžká práce se vyplatila a uzavřeli jsme dohodu. Bůh žehnej našemu lidu," řekl agentuře Reuters íránský diplomat, který si přál zůstat v anonymitě. Uzavření dohody agentuře potvrdil i jiný íránský představitel.

V 10:30 SELČ se ve Vídni podle zahraničních tiskových agentur uskuteční "poslední" schůzka ministrů zúčastněných zemí, po které bude tisková konference k závěrům jednání. Na tiskové konferenci by podle dřívějších zpráv měli společné prohlášení přednést šéf íránské diplomacie Mohammad Džavád Zaríf a ministryně zahraničí EU Federica Mogheriniová.

Současné kolo rozhovorů USA, Británie, Francie, Rusko, Čína a Německo jednají s Íránem v rakouské metropoli trvá už třetí týden. Konečný dokument měl být podle původního harmonogramu hotov už do 30. června, postupně byl ale termín prodlužován až na pondělí. Ani tento termín ale nakonec nebyl dodržen.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz