Vražda

Vrah z Florence už má jméno. Je stále na útěku a nebezpečný!

Policie už ví, kdo ve čtvrtek ubodal nedaleko autobusového nádraží na pražské Florenci pětatřicetiletého muže z Lotyšska. Podle kriminalistů je vrahem devětadvacetiletý Bělorus Alexandr Astapčuk.

Muž policii už tři dny uniká. Policisté přitom mají k dispozici záběry z bezpečnostních kamer, na kterých je podezřelý detailně zachycen a zřejmě i záznam samotné vraždy.

Záběr z metra obletěl česká média ve čtvrtek v podvečer. Už několik hodin po vraždě znali policisté tvář podezřelého. Teď znají i jméno. Momentálně pátrají po devětadvacetiletém Alexandru Astapčukovi z Běloruska.

Kde je vrah teď? Ve hře je několik variant. Je velmi pravděpodobné, že se pokusí nebo už pokusil utéct z Česka. Útěk za hranice je asi první, co hledaného pro vraždu v cizí zemi napadne. Policie s tím ale musela počítat a podobu podezřelého navíc znala velmi brzy.

Související obsah

Vrah se také může skrývat. V Praze i dalších městech jsou desítky ubytoven, ve kterých žije velké množství lidí ze zemí bývalého Sovětského svazu. I s tím ale určitě kriminalisté počítali. Možné je samozřejmě také to, že muže skrývá někdo v bytě. Nepříliš pravděpodobnou verzí je sebevražda. I takové případy se ale stávají. Člověk v afektu něco provede a následky pak nedokáže psychicky unést.

Tak jako vždy v podobných případech kriminalisté každopádně varují, že je muž nebezpečný a pokud ho někde uvidíte, nesnažte se ho sami zadržet a volejte linku 158. Kromě záběrů z metra mají kriminalisté nejspíš i záběry samotné vraždy. Předcházela jí totiž hádka, kterou viděla řada lidí. A několik z nich si ji natáčelo. Muži se podle svědků hádali kvůli dívce.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz