Barbora O

Lékařka šokuje: Barbora O. může být do 3 let zase na svobodě 

Lékařka šokuje: Barbora O. může být do 3 let zase na svobodě 
Zdroj: ČTK / Facebook

Barbora O., vraždící schizofrenička, která loni v říjnu ubodala studenta Petra Vejvodu, může být už za pár let opět volná. To nevyloučila psychiatrička, která zkoumala její zdravotní stav.

Detenční léčba Barbory O., jejíž nařízení v úterý definitivně potvrdil Vrchní soud v Olomouci, může být natolik úspěšná, že žena, která dvakrát nožem zaútočila na děti ve školách, se brzy vrátí do běžného života.

"Věřím tomu osobně, že to bude šikovná holka, když se bude řádně léčit...tak věřím, že za určitou dobu, což může být řádově rok dva tři se vrátí zpátky do života a bude si žít svůj šťastný život," řekla TV Nova doktorka Marta Holanová.

Barbora O., sedmadvacetiletá útočnice ve Žďáru nad Sázavou loni v říjnu zavraždila šestnáctiletého studenta, který bránil svoje spolužačky. Už v roce 2012 držela jako rukojmí sedmiletou dívku a pobodala družinářku v havířovské škole. Přesto tato žena může být už za rok  propuštěna z detenčního ústavu a může se léčit ambulantně.

Související obsah

Schizofrenička přitom ve Žďáru vraždila jen osm měsíců po propuštění z psychiatrické nemocnice v Opavě, kde byla po útoku v Havířově. Barbora O. si zatím ale vůbec nepřipouští, že je vážně nemocná. Ačkoli se odvolala proti pobytu v detenci, výrok Vrchního soudu ji tam odeslal definitivně.  

Poslechněte si, co krátce po tragédii řekl nevlastní otec Barbory Orlové:

pet/ Karla Mráčková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Probační služba přestala využívat náramky

Elektronický monitoring odsouzených a obviněných v listopadu skončil. Probační služba totiž měla problémy s dodavatelem náramků firmou SuperCom. Vrátí se tedy k namátkovým kontrolám. Ministerstvo spravedlnosti je na tuto variantu připraveno. Informoval o tom mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.

Píše se na Deník.cz