Neteř

Muž z Kroměříže opíjel nezletilou neteř. Pak ji sexuálně zneužil

Muž z Kroměříže opíjel nezletilou neteř. Pak ji sexuálně zneužil
Zdroj: Thinkstockphotos

Sedm a půl roku nepodmíněně, takový verdikt si dnes vyslechl u zlínského soudu čtyřiačtyřicetiletý recidivista z Morkovic na Kroměřížsku. Muž měl několikrát pohlavně zneužít jednu ze svých nezletilých neteří, se kterou předtím navíc popíjel alkohol.

Případ se stal o prázdninách roku 2012. Jiří M. se rád napil a alkohol nejednou dopřál i své tehdy 12leté neteři. Dívku měl potom podle obžaloby sexuálně obtěžovat a dvakrát dokonce znásilnit.

"Tím, že požíval alkohol, docházelo u něho ke zvyšovaní sebevědomí, kdy toto vedlo k páchání trestné činnosti," tvrdí státní zástupce Leo Foltýn.

Obžaloba navrhovala vyšší trest, obhájkyně naopak zproštění viny. Podle ní má poškozená sklony ke lhaní a zkreslování, což potvrdila i zpráva diagnostického ústavu. Zneužívání vlastním strýcem na ní zanechalo následky.

"Psychoemocionální a psychosexuální vývoj tam je narušen, takže si neumí najít vhodného partnera třeba adekvátně svému věku," říká soudní znalkyně Blanka Špíšková.

Obžalovaný už má v rejstříku deset záznamů za majetkovou trestnou činnost. Dnes ho soud odsoudil k sedmi letům a šesti měsícům vězení. Navíc musí nahradit i způsobené škody, 200 tisíc korun neteři a 160 tisíc zdravotní pojišťovně. Muž a jeho družka s tím ale nesouhlasí. Dnešní rozsudek ještě není pravomocný, Jiří M. se proti trestu okamžitě odvolal.
 

mom/Zdeněk Čík, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz