Armáda

Českem projede další americký konvoj, podívejte se kudy!

Českem projede další americký konvoj, podívejte se kudy!
Zdroj: TN.cz

Další konvoj amerických obrněných transportérů Stryker projede na podzim Českou republikou. Druhý jezdecký pluk americké armády se bude v září a v říjnu přesouvat na dvouměsíční cvičení v Maďarsku. Velká část trasy vede právě po českých dálnicích.

Konvoj zřejmě vstoupí na české území přes hraniční přechod Rozvadov, pojede po dálnici D5 kolem Plzně, po Pražském okruhu na dálnici D1. U Brna pak sjede na dálnici D2 směrem na Bratislavu a české území opustí u Lanžhotu. Celá trasa měří skoro 430 kilometrů.

Webu Military.com přesun potvrdil plukovník John Meyer, velitel 2. jízdního pluku americké armády. "Letos nás čeká operace Statečný válečník (Brave Warrior). Po silnicích najedeme přes 700 km z Německa až přes Dunaj do Maďarska. Pak budeme dva měsíce trénovat s Maďary."

"Jednotka pojede s obrněnými transportéry Stryker z Německa přes Českou republiku do Maďarska na sérii cvičení s Maďarskou armádou. Je to pro nás příležitost podpořit naše alianční vazby s partnery v regionu. Druhý jezdecký pluk je nejlepší jednotkou, pokud jde o posilování aliančních vazeb s našimi partnery v této části světa," dodal pro Military.com mluvčí armády podplukovník Joe Buccino.

Zdroj: tn.cz/ google Maps

Transportéry Stryker jsou podle plukovníka Meyera, velitele jednotky, ideálním prostředkem. "Strykery nabízí operační mobilitu. Poskytují nám možnosti, které nám jiné prostředky americké armády neposkytnou - možnost manévrovat napříč aliancí."

Související obsah

Kromě cvičení Statečný válečník plánuje americká armáda i další společné operace s Maďary. Podle listu Napi Gazdaság by se začátkem příštího roku měly do Maďarska dokonce přesunout americké tanky M1 Abrams a bojová vozidla M2 Bradley. V Maďarsku mají zůstat několik měsíců.

ČTETE TAKÉ:

Americký konvoj míří do Česka! Tímhle zde projedou. GALERIE

Ahoj, kamarádi! Chystá se řada akcí na podporu konvoje USA

Americká armáda v akci! Tohle všechno SE OBJEVÍ V ČESKU

Podívejte se: Takhle vypadá americký Stryker uvnitř! GALERIE

Americký konvoj opustil Česko! Vojáci přilákali tisíce lidí

Princ William je v šoku: Armáda utratila jeho psy

vbo, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz