Policie

Kamion na D5 byl plný uprchlíků. Policie je vyhmátla! VIDEO

Policisté v pátek dopoledne nedaleko Stříbra na Tachovsku na dálnici zastavili kamion, ve kterém následně objevili několik desítek ukrytých lidí, nejspíše nelegálních uprchlíků.

Později policisté upřesnili, že černých pasažérů bylo na nákladní ploše 76, z toho bylo 23 dětí. "Řidič a jeho spolujezdec byli zadrženi pro podezření ze spáchání trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Jakmile bude zahájeno jejich trestní stíhání, budeme zvažovat podání podnětu státnímu zástupci k návrhu na vzetí do vazby," řekla policejní mluvčí Martina Kohoutová.


Doplnila, že uprchlíci nemají doklady, takže policisté nejprve musejí zjistit, odkud vůbec jsou. A potřebují tlumočníky, aby mohli imigranty vyslechnout. "Zřejmě se jedná o příslušníky Pákistánu, Afghánistánu a Sýrie," upřesnila policistka.


Jde už o druhý incident s uprchlíky za uplynulých 24 hodin - ve čtvrtek navečer se v záchytném táboře v Bělé pod Bezdězem vzbouřilo asi 60 zdejších "chovanců", kteří vylomili dvě brány uvnitř areálu.

Jejich postup skončil až u obvodového plotu, kterým imigranti cloumali. Z areálu se jim ovšem uniknout nepodařilo, někteří z nich později začali držet hladovku.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz